Яку краще вибрати кавоварку, кавову

Багато сучасні люди вважають за краще починати свій день з чашечки ароматної кави. Найчастіше купують розчинну каву, так як немає часу стояти за плитою. Сьогодні в торгових точках можна придбати кавоварку або кавоварку для дому. Така побутова техніка подарує можливість насолоджуватися щодня неймовірним смаком напою, при цьому витрачаючи мінімальні сили і час на приготування. Вартість пристрою залежить від марки, функціональності, матеріалу, потужності. Існує багато різних кавоварок, серед них виділяють основні види: краплинні, капсульні, еспресо-кавоварки, комбіновані.

Краплинні кавоварки

Ці вироби мають мінімум функцій, їх корпус зазвичай виготовляється з пластмаси. Крапельний варіант є найбільш популярним і недорогим. Готується мелену каву фільтраційним способом. Гаряча вода капає на каву, розташований в спеціальній сіточці. Кавові зерна при цьому віддають воді ароматичні речовини, а напій потрапляє в кавник. Такі машини здатні приготувати кілька чашок смачного напою.

Важливою частиною пристрою є фільтр, який може бути паперовим, нейлоновим, "золотим". Найкращим вважається паперовий тип, але такі фільтри доводиться часто міняти. Найбільшого поширення набув нейлоновий вид, він йде в комплекті з машиною. "Золотий" спеціально покривається шаром нітриду титану, щоб забезпечити тривалий термін експлуатації.Додаткові функції, які можуть бути в крапельних кавоварках:

Захист від переливання дозволяє відключити наповнення кавника при досягненні напоєм верхньої межі.

Автоматичне дозування необхідна для забезпечення найбільш оптимального співвідношення води і кави.

Можливість вибрати міцність напою, досягається регулюванням потужності апарату або зміною шляху води через фільтр.

Автоматичне відключення приладу через деякий час.

Існують моделі зі спеціальною шкалою відповідності, що дозволяє визначити, скільки кави необхідно додати для отримання зазначеного обсягу напою.

Інші.

Даний вид машин дозволяє отримати чудовий напій тільки з мелених зерен.

Кавоварки-еспресо

Дані машини спеціально створені для приготування смачної кави під високим тиском пара. Цей метод забезпечує виділення з зерен максимальної кількості корисних речовин. Вони просто створені для приготування кращого еспресо, для щоденного насолоди неперевершеним смаком. Кавоварка "ріжкового" типу не має фільтраційних сіточок, з цією метою застосовують спеціальні ріжки з металу або пластмаси.

Steam-Espresso (парові) створені для використання в побуті, дозволяють приготувати 2-4 чашки напою. Потрібний тиск у них досягається за рахунок нагнітання пара в процесі кип'ятіння води. Pump-Espresso (помпові) дозволяють отримати кави відмінної якості. Їх вартість вище, робочий тиск створюється завдяки спеціальному насосу. При використанні даних апаратів важливим є якість помелу зерен і вміння правильно утрамбувати отриманий кавовий порошок.

Існують також комбіновані і капсульні кавоварки.Комбіновані пристрої є універсальними, дозволяють приготувати каву різними способами. Вони підходять для невеликих приміщень, дозволять заощадити кухонний простір. Капсульний тип зробить напій з пресованого кави в капсулах. Перевагою цих апаратів є простота їх використання.

Вибір кавомашини

Це складний і дорогий прилад, який має багато можливостей. При виборі пристрою необхідно визначитися з параметрами, які важливі для майбутнього власника. Слід врахувати такі параметри: надійність, продуктивність, функціональність, зручність експлуатації, вартість і ін. Дані машини повністю автоматизовані, дозволяють просто засипати зерна, натиснути кнопку і отримати смачний напій. Вони відрізняються багатофункціональністю, дають можливість приготувати різні види кави. Кращі кавомашини мають дисплей, який інформує користувача про роботу апарату.

Як доглядати за кавоваркою і кавоваркою

Краплинні види не вимогливі у догляді, їх можна почистити будь-яким миючим засобом, який не містить абразивів. Кавоварки-еспресо вимагають особливої ​​уваги, догляд за ними необхідно виконувати відповідно до інструкції. Деякі моделі оснащуються функціями самоочищення. Кавові самі нагадають користувачеві, що їх пора почистити. Для цього в апарат поміщається миючий засіб, і машина автоматично виконує процес. Слід своєчасно міняти фільтри, щоб виключити потрапляння в напій різних домішок.

Вибирати апарат потрібно відповідно до власних уподобань, що дозволить щодня насолоджуватися запашною кавою.