Що краще: мультиварка або мультиварка-скороварка?

Що краще: мультиварка або мультиварка-скороварка?

Поряд зі звичайною мультиваркою в продажу є комбінований прилад - мультиварка-скороварка. Незважаючи на зовнішню схожість, в роботі цих апаратів спостерігаються принципові відмінності. Вирішити, що краще, мультиварка або мультиварка-скороварка, можна, порівнявши їх основні характеристики.

Зміст статті

  • Принцип роботи
  • Швидкість приготування
  • Можливості
  • Зручність у використанні
  • Якість страв
  • Економічність

Принцип роботи

Продукти, поміщені в кожен з двох приладів, піддаються різному впливу. Якщо визначальним фактором в роботі звичайної мультиварки є температура, то в скороварці страви готуються під впливом не тільки температури, але і тиску. Чому так відбувається?

Обидва названих приладу оснащені спеціальними клапанами. Але пристрій і призначення цих деталей в кожному випадку різні. Єдиний мультіварочний клапан з порівняно широкими отворами призначений для виходу пара. Він завжди відкритий, в результаті чого всередині приладу створюється мікродавленіе, але нагнітання тиску не відбувається.

У скороварки клапанів два. Їх завдання - забезпечувати герметичність і безпеку. Робочий клапан при готуванні замкнений. Це сприяє підтримці високого тиску пара в ємності приладу.При надлишку тиску клапан піднімається і частина пара випускається через отвори. Другий, запобіжний, клапан фіксує кришку і скидає пар при виникненні неполадок з робочим клапаном.

до змісту ↑

Швидкість приготування

За великим рахунком, скороварка справляється з приготуванням їжі швидше. Але це стосується тільки чистого часу, без урахування початкової фази, під час якої нагнітається тиск. Крім того, після закінчення готування відводиться ще якийсь час на скидання тиску, і тільки після цього можна насолодитися отриманим результатом.

Таким чином, користуватися скороваркою, безсумнівно, зручно, якщо до столу треба подати те, що готується довго: холодець, блюдо з квасолі та інше. Якщо ж потрібно лише розігріти їжу або сфабрикувати блюдо швидкого приготування, виграти час не вийде.

до змісту ↑

Можливості

За кількістю програм скороварка поступається звичайній мультиварці. У другій можна готувати практично все. Більш функціональними можна назвати скороварки зі зручним режимом "Мультіповар", який дозволяє користувачеві в обхід автоматики задавати параметри на свій розсуд.

Разом з тим є режими, схожі в приладах того і іншого типу. Наприклад, в скороварці, як і в стандартній мультиварці, можна пекти. Цей процес не супроводжується інтенсивним паротворенням. При відсутності в скороварці функції "Випічка" допускається установка для цих цілей режиму "Суп".

Існують і моделі скороварок, в яких передбачений режим "Жарка". Для вільного виходу пари смажити рекомендується при піднятою кришці. Робочий клапан в скороварці при випічці виробів і смаженні повинен бути відкритий.

до змісту ↑

Зручність у використанні

Тим, хто раніше не мав справи ні з одним з названих приладів, буде простіше освоїти звичайну мультиварку. З управлінням скороваркою розібратися складніше, і можна навіть зустріти рекомендації мати вдома таку техніку в якості другої мультиварки зі своїми додатковими можливостями.

Що стосується самого процесу готування, то в мультиварці в ході дії режиму не забороняється в будь-який момент відкривати кришку, пробувати виріб на готовність, додавати інгредієнти, перемішувати. Виконувати ті ж дії при користуванні скороваркою недоцільно - в такому випадку властивість приладу впливати тиском на страву зводиться нанівець, і доведеться чекати, поки будуть заново набрані оберти.

до змісту ↑

Якість страв

Обидва прилади влаштовані так, що після обробки в них продуктів всі важливі речовини зберігаються. Крім цього, не зникає приємний запах і природний колір інгредієнтів. Однак вважається, що найбільш корисною є їжа, приготована в скороварці, оскільки температурний вплив в такому випадку триває менше.

до змісту ↑

Економічність

Аналізуючи ціни, можна помітити, що вигідніше купувати звичайну мультиварку. А якщо вести мову про фактичне споживання електрики, складно однозначно відповісти на питання, який прилад буде працювати економніше. В цьому плані має значення не тільки час готування, а й потужність, яка у різних моделей відрізняється.

Отже, кожен з приладів, володіючи своїми плюсами і мінусами, хороший в певній ситуації. А який з них отримає право на існування на улюбленій кухні, доведеться вирішувати самостійно.