Що більше: мегабайт або гігабайт?

Що більше: мегабайт або гігабайт?

Подивіться на ці дві фотографії. Ось це - спроба завантажити в літак жорсткий диск об'ємом 5 Мб:

А це - карта пам'яті об'ємом 1 Гб:

У кого-то ще залишилися сумніви, що більше: мегабайт або гігабайт?

Звичайно, порівнювати фізичні розміри носія з 1956 року і сучасної карти пам'яті можна тільки в жарт. Колись оперували виключно байтами, сьогодні будь-який гаджет зберігає гігабайти інформації, а в настільних системах встановлені терабайтниє носії. Іноді дивно і заплутатися: вільна системна пам'ять в смартфоні чомусь в Мб, оперативна теж, а там, куди скачував серіали, ігри і музику, - не зайняте стільки-то Гб.

І мегабайт, і гігабайт - одиниці виміру кількості інформації. Як ми знаємо, приставки кіло-, мега-, гіга-, тера-, пета- використовуються для позначення множення на 10 у степені 3, 6, 9, 12 (відповідно), тобто в одному кілометрі - 10³ метрів, в одному мегабайті - 10⁶ байт, в одному гігабайті - 10⁹ байт. Навіть без піднесення до степеня видно, що 1 Гб більше 1 Мб (1000000000 байт проти 1000000 байт). При повній відсутності дружби з арифметикою просто порахуйте кількість нулів і згадайте їх співвідношення на купюрах у вашому гаманці.

В принципі, ми вже з'ясували, що більше: 1 гігабайт або 1 мегабайт, оцінивши приставку системи вимірювань. Варто розібратися з ще одним нюансом: чому в 1 Гб іноді налічують 1000 Мб, а іноді - 1024 Мб.Справа в тому, що за стандартом пам'яті JEDEC 100B. 01 кількість інформації вимірюється в двійковій системі, і 1 Гб = 2³⁰ байт = 1024 Мб, 1 Мб = 2²⁰ байт = 1024 Кб. Для чого нам треба це знати? Щоб не плутатися і не переживати, коли виробник накопичувача заявляє одне, а операційна система бачить зовсім інше. Так, в двійковій системі вважають виробники оперативної пам'яті і розробники ПЗ, тому у них 1 Гб = 1024 Мб. Ті, хто продає жорсткі диски, SSD, флешки і карти пам'яті, часто вважають, що в 1 Гб - 1000 Мб.