Що робити, якщо не працює звук на комп'ютері?

Що робити, якщо не працює звук на комп'ютері?

Більшість користувачів комп'ютерів не уявляють свою роботу за ними без аудіоколонок. Прослуховування музики, перегляд фільмів та геймінг неможливі без аудіосоставляющей. Але якщо в один прекрасний день з динаміків вашого комп'ютера перестав йти звук, то це вже привід задуматися про працездатність як колонок, так і звукової карти. Безсумнівно, куди простіше вирішити апаратну проблему з аудіо. Заміна динаміків або кабелю mini-jack обійдеться в копієчку. Але якщо згоріла звукова карта або виникли проблеми з програмним забезпеченням, процес вирішення проблем зі звуком може затягнутися на довгий час. Що робити, якщо не працює звук на комп'ютері?

Якщо до моменту зникнення звуку ви не копирсалися викруткою в вусі, то перш за все варто перезавантажити операційну систему. Нерідко збої програм призводять до відключення служб, в тому числі і служби Windows Audio.

Перезавантаження не вирішила проблему? Для початку перевірте гучність звуку в системі. Наведіть курсор на трей в праву нижню область екрану і клацніть лівою кнопкою миші на значок, зазначений на скріншоті нижче.

Встановіть повзунок на оптимальну для вас гучність і перевірте наявність звуку. Якщо тихо працює звук на комп'ютері, то, цілком ймовірно, у вашій системі неправильно налаштований мікшер звуку.Натисніть посилання "мікшер" під повзунком і налаштуйте гучність для кожної програми.

натисніть на картинку для збільшення

Проблема зі звуком не наважилася? Пора перевірити працездатність динаміків і їх підключення до комп'ютера. Як правило, колонки підключаються до комп'ютера за допомогою звичайного 3, 5-міліметрового роз'єму mini-jack зеленого кольору. Вставте штекер від колонок в роз'єм зеленого кольору на задній частині корпусу комп'ютера.

натисніть на картинку для збільшення

Перевірте, чи включені динаміки в мережу. Якщо на корпусі колонок є кнопка харчування або регулювання гучності, то вимкніть, а потім ввімкніть колонки.

Найчастіше звук пропадає через непрацездатність динаміків. Підключіть їх до будь-якого плеєра або смартфону і запустіть програвання будь-якої пісні. Якщо звук відсутній, то пора збиратися в магазин за новими колонками. Під рукою не виявилося плеєра або смартфона? Спробуйте перевірити наявність звуку в навушниках. Якщо ж і в навушниках ви не чуєте улюблену музику, то доведеться розбиратися в програмних причини відсутності аудіо.

Отже, для початку потрібно перевірити стан служби Windows Audio, що відповідає за роботу всього звуку в системі. Відкрийте "Пуск", клікніть по панелі управління і перейдіть в пункт "Адміністрування".

натисніть на картинку для збільшення

В новому вікні знайдіть вкладку "Служби" і перейдіть по ній.

натисніть на картинку для збільшення

Відсортуйте служби по імені, клікніть на "Windows Audio" і перевірте її статус. Якщо служба не працює, то натисніть на посилання "Запустити" в лівій частині екрана і перезавантажте комп'ютер.

натисніть на картинку для збільшення

Після перезапуску служби потрібно заглянути в розділ "Звук" в панелі управління.У віконці налаштувань звуку відсутні аудіо? Цілком ймовірно, злетів аудіодрайвер, який і потрібно встановити, щоб відновити роботу звуку в Windows.

натисніть на картинку для збільшення

Знову відкриваємо панель управління і запускаємо "Диспетчер пристроїв". Якщо у вкладці "Звукові пристрої" поруч з будь-яким пристроєм є жовтий попереджувальний значок, то клікніть по назві правою кнопкою і виберіть вкладку "Оновити драйвера".

натисніть на картинку для збільшення

Власне кажучи, саме через відсутність драйверів до аудіочіп перестав працювати звук на комп'ютері. Якщо Windows самостійно не змогла знайти програмне забезпечення, то скачайте їх з офіційного сайту виробника звукової карти.

Звуку як і раніше немає? Що ж, залишилися останні кроки на шляху вирішення даної проблеми. Переінсталюйте Windows і після її першого запуску встановіть драйвера на звукову карту. Нерідко при інсталяції програмного забезпечення виникають конфліктні ситуації, при яких частина пристроїв перестає працювати. Можливо, звук вашого комп'ютера став жертвою конфлікту програмного забезпечення.

Але що робити, якщо і після реінсталляціі операційної системи звук з динаміків так і не з'явився? По суті, у вас є два варіанти вирішення проблеми: або варто перевірити на працездатність вашу звукову карту і в разі її поломки придбати нову, або записатися на прийом до лікаря-сурдолога.