Що частіше шукають в інтернеті?

Що частіше шукають в інтернеті?

Останній топ-рейтинг запитів Яндекса був представлений на початку 2015 року. Виходячи з нього, можна зробити висновок, що росіян найбільше цікавлять порно і соціальні мережі, так як запити, пов'язані зі словами "секс", "порно", "вконтакте" і "однокласники", лідирують в топі. Але крім стурбованих сексом і соціальними мережами людей пошуковими системами користуються мільйони інших співгромадян. Що частіше шукають в інтернеті?

натисніть на картинку для збільшення

Зазвичай пошуковик задіють в декількох випадках. Наприклад, частина людей використовують його в якості навігатора по Мережі: в пошуковий рядок вводиться назва сервісу або сайту, а після видачі користувач переходить на ресурс. Звідси і популярність таких запитів, як "Авіто", "ВКонтакте", "Однокласники". Певна частина користувачів застосовують пошукову систему для знаходження контенту в інтернеті з подальшим викачуванням відео- та аудіофайлів і т. Д. Для деяких людей пошуковик являє собою довідкове агентство.

натисніть на картинку для збільшення

Що стосується типу контенту, то найбільше користувачів пошукових систем цікавлять відеоролики. На другому місці в топ-рейтингу запитів з пошуку контенту розташувалася музика, а слідом за нею - текстова інформація (книги, тексти пісень, статті).

Але частота тих чи інших запитів залежить і від розміру населеного пункту.Так, наприклад, у великих містах користувачі частіше цікавляться місцями відпочинку, різними установами і організаціями, адже їх складніше знайти в мегаполісі. Причому жителів міст-мільйонників більше цікавлять послуги і товари, а громадян малих населених пунктів - розваги. Це пов'язано з тим, що люди з мегаполісів використовують інтернет в основному для роботи, а інтереси провінційних жителів більше орієнтовані на відпочинок і дозвілля.

натисніть на картинку для збільшення

Втім, частота запитів залежить не тільки від місця розташування користувача, а й від його статі. Так, жінки задають запити в формі питань, використовуючи довгі речення і знаки питання. При цьому вони менше допускають помилок, оскільки нерідко просто копіюють в пошуковий рядок готове пропозицію. Чоловіки ж, у свою чергу, запитують у пошукової системи конкретна дія без будь-яких додаткових слів (як, навіщо, що) і знаків.

Інтереси чоловіків і жінок в топ-рейтингу пошукових запитів також різняться. Чоловіча стать більше цікавлять "спорт", "автомобілі", "IT і комп'ютерні ігри". Жінок же хвилюють питання сім'ї, дітей та пошук роботи. При цьому пані частіше використовують в запитах назви міст і назви кольорів, а чоловіки - латиницю і цифри. Але основна відмінність між статями при пошуку інформації полягає в тому, що чоловіки витрачають на пошук набагато менше часу, ніж прекрасна половина людства.

Останнім часом користувачів все більше цікавить заробіток в інтернеті в зв'язку з нестабільною економічною ситуацією в країні. Також сплеск запитів може виникнути в зв'язку з якою-небудь подією державного і світового масштабу.Наприклад, взимку 2014 року мільйони користувачів інтернету цікавилися у пошукових систем Олімпіадою в Сочі.

натисніть на картинку для збільшення

З кожним роком пошукові системи вдосконалюють свої алгоритми. Пошуковики підлаштовуються під запити людини і намагаються надати відразу готовий матеріал, а не посилання на який-небудь сайт. Безсумнівно, користувачам такий підхід пошукової системи дозволяє заощадити час при знаходженні інформації. Війна між пошуковими гігантами розгорілася з новою силою в XXI столітті, і хто з неї вийде переможцем, досі невідомо нікому.