Що краще пити після тренування?

Що краще пити після тренування?

При інтенсивних заняттях у спортзалі відновити брак втраченої рідини і мінералів досить просто, якщо вживати, наприклад, ізотоніки. Однак до питання, що краще пити після тренування, варто підходити більш серйозно.

Зміст статті

  • Процеси, що відбуваються в організмі під час занять
  • Що необхідно спортсмену, виходячи з цілей тренування?
  • Напої, що вживаються після тренування

Процеси, що відбуваються в організмі під час занять

Спочатку потрібно розібратися, що відбувається на хімічному і фізичному рівні з організмом і як йому допомогти відновитися. Протягом всього тренування в залі вуглеводи нашого тіла забезпечують його необхідною енергією, але кількість того ж глікогену обмежена. Однак чим швидше восполнится його запас, тим швидше організм відновиться. З іншого боку, після роботи в спортзалі разом з потом втрачається багато води, а з нею і мінералів, що знову-таки знижує працездатність тіла. В результаті занять м'язи отримують мікротравми, а значить, вони потребують і в певній кількості білка.

Саме тому спортсмену потрібен комплексний напій. Його завдання - відновити рівень глікогену, рідини і мікроелементів, поставити організму матеріал для зростання м'язової маси і, зрозуміло, втамувати спрагу.

до змісту ↑

Що необхідно спортсмену, виходячи з цілей тренування?

Близько 30 хвилин після інтенсивних занять відкрито "посттренировочное вікно", коли можна і потрібно забезпечувати організм корисними речовинами. Якщо нічого не приймати, то жир буде спалюватися потроху, а ось м'язи рости не будуть зовсім. Крім того, вимушена "голодовка" не посилює обмін речовин, і досягнення мети буде йти повільніше.

Якщо мета - спалювання жирів, то прийому вуглеводів після тренування необхідно уникати. В цьому випадку потрібно робити упор на протеїн. Якщо спортзал відвідується для того, щоб наростити м'язи, не обійтися ні без білка, ні без вуглеводів.

до змісту ↑

Напої, що вживаються після тренування

Вода. Універсальна рідина, яка добре втамовує спрагу. Мінеральна вода, з якої попередньо вилучений газ, заповнить запаси мікроелементів. Відмінний варіант для відновлення організму - це "Єсентуки". Після занять воду потрібно випивати невеликими ковтками, а не залпом.

ізотоніки. Крім мінералів, ці спортивні напої містять трохи вуглеводів. І хоча вони не протипоказані після тренувань, краще їх використовувати під час заняття, щоб підтримати працездатність і не допустити втоми.

Гейнери і коктейлі. Найбільш правильний і ефективний спосіб відновлення організму - це застосування готового протеїну або гейнера. За рахунок свого продуманого складу вони сприяють синтезу білка, забезпечують енергією, підвищуючи рівень вуглеводів в крові. Завантаження після тренування організму протеїном в рідкої легкозасвоюваній формі збільшує зростання м'язів в 3 рази. Як правило, на кілограм ідеальної ваги береться близько 1 г білка.Перед тим як пити протеїн, замішаний на воді або молоці, необхідно додатково прийняти порцію вуглеводів. Гейнер в цьому випадку найбільш ефективний. Вибираючи його, слід звернути увагу на кількість простих вуглеводів. Їх зміст має бути мінімальним, а краще, якщо вони повністю замінені на складні.

Який протеїн краще пити після тренування - вибирається індивідуально, виходячи з цілей спортсмена. У продажу є кілька видів:

  • Комплексні - суміш різних типів білка.
  • Сироваткові - отримані, відповідно, з сироватки. Випускаються у вигляді гідролізату, концентрату і ізоляту.
  • Соєвий - знижує надлишковий холестерин.
  • Казеїновий - рекомендується тим, хто бореться з жиром з одночасною накачуванням м'язів.
  • Яєчний - досить дорогий, довго розкладається в організмі.

Молоко. Для тих, хто тренується, воно містить ідеальне співвідношення між білками і вуглеводами. Крім того, в ньому є кальцій, калій і ряд вітамінів. Вибираючи молоко, уважно дивіться на склад: воно повинно мати низький вміст жирів і високе - вуглеводів, а не навпаки. На його основі часто робляться посттренировочний напої, наприклад з протеїном.

Припустимо після тренування вживання шоколадного молока. Великою популярністю користується бренд TruMoo, який випускає продукт без вмісту жиру. Чудо-напій можна приготувати при бажанні і вдома, взявши для цього знежирене сухе молоко і какао-порошок. Однак деякі фахівці з харчування пропонують відмовитися від усього того, що містить кофеїн (а значить, і від шоколаду). Вважається, що останній втручається в процес виробництва інсуліну і не дозволяє використовувати весь вступник протеїн для відновлення м'язових волокон.

Соки. Саме натуральні соки, а не дешеві нектари з великим вмістом сахарози, вельми популярні для відновлення. Крім природних цукрів, вони містять антиоксиданти і флавоноїди, що знімають больові симптоми. В одній склянці соку винограду - 38 г вуглеводів. Такий сік викликає інсуліновий стрибок, який допомагає наростити м'язову масу.