Що робить юрист?

Що робить юрист?

Професія юриста поряд зі спекулянтами і дамами легкої поведінки є одним з найдавніших професійних занять людини. Саме слово "юрист" походить від латинського слова "juris", що означає право. У новому XXI столітті юристами називають всіх людей, так чи інакше пов'язаних з законодавством і отримали вищу юридичну освіту в сфері юриспруденції. Правда, під "юристами" розуміється ціла група професій. Адвокати та прокурори, слідчі і юрисконсульти, судді та нотаріуси в тій чи іншій мірі пов'язані з правознавством і, по суті, є юристами. Розберемося з кожною професією і постараємося зрозуміти, що робить юрист в організації.

натисніть на картинку для збільшення

Вищим професійним ланкою в юридичній системі є суддя, вершить суд і володіє судовою владою. Суддя незалежний, недоторканний і незмінна, підпорядковується лише Закону РФ "Про статус суддів в Російській Федерації" і Конституції РФ. Щоб стати суддею, потрібно отримати вищу юридичну освіту і здати кваліфікаційний іспит. Крім того, суддею не може бути людина молодше 25 років, що володіє стажем юридичної служби менше п'яти років. Заробітна плата суддів в нашій країні вважається однією з найвищих, але при цьому суддям різних рангів заборонено вступати в різноманітні партії, ставати депутатами і займатися комерційною діяльністю.

Адвокати, як і судді, працюють в тій же судовій сфері. Тільки ось робота адвоката-юриста полягає в захисті прав і законних інтересів громадян в суді. Подібно суддям, адвокатам також заборонено займатися підприємницькою діяльністю. Для отримання статусу "адвокат" досить дворічного стажу роботи і складання кваліфікаційного іспиту. Але на перших порах їм доводиться складно, адже роботодавцем для них є не держава, а клієнт. І чим відоміший людина, тим вище його заробітна плата. Таким чином, в перші роки роботи адвокат працює на своє ім'я, а потім вже відоме ім'я працює на нього.

Прокурори є ще однією ланкою, що зв'язує адвокатів і суддів. Якщо в суді адвокат надає обвинуваченому юридично грамотну захист, то прокурор підтримує обвинувачення, посилаючись на законодавство. Співробітники прокуратури беруть участь в кримінальних справах, підтримуючи державне обвинувачення в суді, здійснюють прокурорський нагляд. Щоб стати прокурором, не потрібні ні стаж, ні певний вік, ні складання кваліфікаційного іспиту.

Слідчий - чергова професія, в тій чи іншій мірі пов'язана з правом. Слідчими можуть бути як співробітники прокуратури, так і працівники Слідчого комітету РФ і органів МВС. Вони порушують кримінальні справи, збирають різні докази по справі і після розкриття злочину і притягнення до нього причетних осіб направляють його прокурору. Слідчим може бути будь-який дієздатний громадянин РФ з професійним юридичною освітою.

Нотаріуси стоять особняком серед всього цього різноманіття юридичних професій, так як, на відміну від вищеназваних "юристів", здійснюють лише певні нотаріальні дії.Нотаріальні контори можуть бути як державними, так і приватними. Для отримання ліцензії на здійснення нотаріальної діяльності потрібно пройти стажування в нотаріальній конторі і успішно скласти кваліфікаційний іспит.

юрисконсультів або правознавці, як правило, є рядовими працівниками державних і приватних організацій. Влаштуватися на роботу юрисконсультом може будь-який громадянин з юридичною освітою. Робота юрисконсульта досить затребувана і в основному передбачає спілкування з документами. Але що повинен робити юрист?

В обов'язки юрисконсульта входить надання правової допомоги як організації, так і її працівникам, робота з договорами, угодами і локальними нормативно-правовими актами. Крім цього, юрисконсульт візує накази керівника організації, здійснює претензійну роботу і бере участь в судових справах, пов'язаних з організацією, в якості третьої особи.

На початку лютого 2008 року у юристів нашої країни з'явився офіційний свято, затверджений указом Президента РФ. Ось уже протягом шести років 3 грудня Російської Федерації святкується День юриста.