Що їдять синиці?

Що їдять синиці?

Люди здавна відносяться до синицям з трепетом і навіть повагою. Маленькі пернаті не тільки є забавним об'єктом для спостережень, а й здатні принести людині відчутну користь. Вивчивши, що їдять синиці, можна залучити крилатих друзів до своїх домівок і присадибних ділянок і допомогти їм вижити у важкий період.

Зміст статті

  • Чим харчуються синиці в теплу пору
  • Як допомогти птахам пережити зиму

Чим харчуються синиці в теплу пору

В цю пору корми для птахів більш ніж достатньо. Основу раціону складають комахи, а також їх личинки і яйця. Привертають увагу синиць метелики і коники, довгоносики і мурахи, цвіркуни і бабки ... Птах не гребує навіть такою їжею, яка не до смаку більшості інших пернатих, наприклад, гусеницями бояришници і шовкопряда.

Видобуток не завжди знаходиться на відкритому місці, але це не стає перешкодою для того, щоб спритна пташка поласувала. Завдяки своїм розмірам і будові дзьоба вона здатна діставати їжу з найпотаємніших місць. Синиця старанно досліджує щілини в деревній корі, тріщинки в пазухах листків і інші притулку комах.

Прогодуватися моторної птиці допомагають і чіпкі лапи. Синиця спритно хапається пальцями з гострими загнутими кігтями за гілки і, розгойдуючись на них спиною вниз, ретельно відшукує свій улюблений корм, потреба в якому у птахів досить велика. Скільки їсть синиця? Чи не менше, ніж важить сама!

Така ненажерливість маленьких плюгавок вельми приваблива для городників. Адже дуже часто пташиним обідом стають комахи, здатні пошкодити плодові дерева та інші посаджені людиною культури. Результатом діяльності пернатих буде врятований урожай.

Синиці також не гребують рослинною їжею. Потреба в ній збільшується восени, коли тваринний раціон птахів помітно бідніє. Вони вишукують насіння і, якщо потрібно дістатися до ядра, розкривають оболонку сильними ударами дзьоба. Поїдають пернаті і різні плоди, розкльовував їх. Крім того, вони ніколи не відмовляться від ягід і бруньок дерев.

до змісту ↑

Як допомогти птахам пережити зиму

В цей період синиці не здійснюють кардинальних перельотів в теплі країни, але відсутність їжі і настали холоди змушують їх залишати ліси і парки і влаштовуватися ближче до людини. Так у птахів з'являється можливість роздобути побільше їжі, а у людей - допомогти синицям протриматися до весни.

Тямущі пернаті швидко запам'ятовують місця, де розвішані годівниці, і гучними зграйками налітають на дбайливо приготоване частування. Але варто зазначити, що не всяка їжа, яка подобається синицям, вважається для них корисною. Наприклад, смажена і солона - шкідлива. А ось яким кормом можна побалувати крилатих улюбленців:

  1. Насіння. Їх синиці завжди наминали з задоволенням, і не дарма - цей продукт містить рослинні жири, що робить його незамінним джерелом енергії в важких для птахів умовах зимових морозів. Насіння підійдуть як соняшникові (нежарение), так і більш великі - кавунові, дині. Ними можна запастися ще з осені, вийнявши з м'якоті куплених плодів і просушити.Втім, синички не відмовляться і від насіння таких овочів з городу, як кабачок і гарбуз.
  2. Зерно і крупи. Птахи будуть не проти поласувати просом, гречкою, ячменем. Подавати такий корм слід в сухому вигляді, оскільки в'язка каша взимку швидко замерзає.
  3. Ягоди і фрукти. З ними в організм синиць надходять корисні вітаміни. Птахи обов'язково порадіють засушеним з осені і підсипаним в синичник плодам горобини і глоду. Корисні і поживні для пернатих і яблука. Сильно подрібнювати їх не потрібно - птиці самі будуть відщипувати шматочки потрібного розміру.
  4. Горіхи. Дорогий делікатес синицям, без сумніву, сподобається. Вони будуть клювати і волоські, і інші види горіхів. Така ситна і калорійна їжа допоможе птахам пережити суворі часи.
  5. Сало. Те, що синиці люблять цей продукт, знають майже всі. Пташки ніколи не залишають без уваги розвішані несолоним скибочки. Але не всім відомо, чому синиці їдять сало. А вся справа в тому, що така їжа є прекрасним замінником їх природного корму - комах. Вирішивши побалувати птахів подібним чином, можна зробити шматочки сала побільше. Синиці встромлять в них гострі кігтики і, повиснувши так, будуть собі на втіху ласувати улюбленою їжею.
  6. М'ясо. Птахи його теж дуже люблять, хоча для когось це стане навіть відкриттям. Насправді синички охоче поїсть і саме м'ясо, в будь-якому вигляді, і вироби з нього. Наприклад, можна розщедритися і пригостити пернатих шматочками ковбаси.

Взимку синицям життєво необхідна підтримка людини. І за цю турботу жовтогруді непосиди неодмінно відплатять добром!