Як називають жителів Росії?

Як називають жителів Росії?

Загострення міжнародних конфліктів виявило некрасиву тенденцію: співгромадяни схильні давати образливі прізвиська представникам різних держав і національностей, в залежності від політичного моменту. "Хачи", "абреки", "хохли", "Піндос" попадаються в діалогах частіше, ніж написані без помилок слова. А як називають жителів Росії?

В далекому зарубіжжі всіх жителів нашої країни називають "російські", ототожнюючи одну з національностей і громадянство. Правильно ж іменувати нас "росіянами", розділяючи за потребою за національною або територіальною ознакою.

Відомо, що в період Другої світової війни росіян (тоді радянських громадян) противники-німці називали "Іван" (або "Ванька" (наші відповідали їм "фрицами"). З розвитком туризму в арабські країни там стало популярним називати російських жінок "Наташа" - по одному з найпопулярніших в Росії жіночих імен. Проте в Європі таке іменування не прижилося. Американці ж називають росіян "Раск" - від Russia (в транскрипції "Раша").

< ! --2 ->

Японці в період цивілізаційної ізоляції називали російських "рудоволосими дияволами" і "довгоносими" - і -за кидаються в очі зовнішніх відмінностей: світле волосся, прямі носи, бороди, світлі очі.

Українці історично називають жителів Росії "москалями" і "кацапами". Сьогодні ці прізвиська отримали принизливі відтінки, а раніше були нейтральними: москалем звали вихідця з московських земель, "кацап" ж - понівечене "як цап" - "як цап" (звичка росіян носити бороди дивувала і смішила запорізьких козаків і польську шляхту).

Іноді від іноземців можна почути зневажливе "мужик" щодо росіян, які виявили невихованість. Таке іменування виходить з прочитання російської класики, де словом "мужик" називали селян (на відміну від дворянства).

Найбільш образливим варто вважати прізвисько, дане російським естонцями, - "Тіблена" (або "тибла"). Воно відбувається з звички наших співгромадян щедро пересипати мова вставками обсценной лексики, що не мають на меті образити співрозмовника. Також відносно російських часто застосовуються епітети, якими нагороджують взагалі всіх слов'ян: у мусульман поширене визначення "свиноподібного" (від "поїдають свиню"), в республіках Середньої Азії - "ак-кулак" ( "белоухіх").