Топ-7 страшних історій про Різдво

Для більшості дітей і дорослих Різдво - це час радості і довгоочікуваних подарунків. Однак в Європі є певні традиції, що натякають на більш темне минуле свята. Час Різдва у європейців традиційно було пов'язане з похмурими фольклорними істотами. Представляємо вам топ-7 таємничих і похмурих історій, пов'язаних з Різдвом .

Зміст:

  • 7. Різдво і перевертні
  • 6. Хольда
  • 5. Крампус
  • 4. Фрау Перхта
  • 3. Йольський кіт
  • 2. Святий Томас
  • 1. Ла Бефана

7. Різдво і перевертні

Згідно з повір'ям Центральної і Південної Європи діти, що народилися на Різдво, можуть стати перевертнями. Чому? Тому що народилися в той же день, що і Ісус Христос, а це розглядалося як блюзнірство по відношенню до Сина Божого. У своєму знаменитому романі "Перевертень в Парижі" Гай Ендор нагадав про цю легенду. Герой його книги народився якраз на Різдво.

6. Хольда

Також відома як Холі і Хол, Хольда є німецької богинею, яку можна знайти у фольклорі Скандинавії, Північної Німеччини та альпійських регіонів Баварії, Австрії, Швейцарії та Південного Тіролю. За легендою Хольда проводить ночі між Різдвом і Богоявленням подорожуючи на возі або верхи на коні як учасниця Дикої Полювання. Вважається, що вона веде душі нехрещених немовлят і тих, хто ще не готовий потрапити на небеса, тобто язичників і відьом. "Їхати з Хол" - значить прогулятися з відьмою.

5. Крампус

Завдяки Інтернету, коміксами та фільмів жахів стався спалах інтересу до цього демонічного помічнику Святого Миколая.

В Східному Тиролі і німецькомовних областях Південного Тіролю Крампус - це потворне і волохате істота, якого можуть викликати діти напередодні дня Святого Миколая. Прокинувшись, Крампус слід за Святим Миколаєм, але якщо останній обдаровує хороших дітей, то Крампус карає поганих. Він або кладе їм під подушку вугілля, або садить в мішок і несе в печеру. Вважається, що викрадену дитину Крампус використовує в якості головної страви на своєму різдвяній вечері. Чи не шаліте!

4. Фрау Перхта

Ще одна язичницька німецька богиня, яка увійшла в наш рейтинг дивовижних різдвяних історій. Її днем ​​вважалася Дванадцята ніч (6 січня). Улюблені страви фрау Перхта - риба і каші. Тим, хто їсть що-небудь інше в її свято примхлива богиня могла набити животи соломою.

Щоб задобрити Перхта рекомендувалося залишити їй молоко або кашу. Можливо, це має зв'язок з традицією залишати молоко і печиво для Санта-Клауса.

3. Йольський кіт

На четвертому місці нашого страшдественского хіт-параду знаходиться істота, якого бояться діти в Ісландії. Йольський кіт бродить ночами під час Йоля (Святок) і карає тих, хто не придбав нову вовняний одяг на Різдво. Його описують як гігантського чорного пухнастого звіра, який нагадує ісландцям про необхідність старанно працювати протягом усього майбутнього року. Адже хто працює, той може дозволити собі обновку. А хто не працює, того Йольскій кіт з'їсть. Особливо любить він поласувати ледачими і неслухняними дітьми.Є і більш гуманна версія історії, згідно з нею Йольскій звір з'їдати не діточок, а святкове частування. Зате хорошим дітям кіт дарує подарунки.

2. Святий Томас

По праву займає другий рядок у списку найстрашніших легенд, пов'язаних з Різдвом австрійська історія про Святого Томаса. Не має значення, добре ви себе вели цілий рік або були страшенним негідником, Томас карає всіх. Ця людина з довгою бородою, розділеної на дві половини, приходив 21 грудня з настанням темряви. Якщо двері в будинок були відчинені, Томас проникав у помешкання, мовчки розглядав його мешканців і вказував на одного з них. Ім'я бідолахи тепер було записано в Книгу Смерті і до наступного Нового року дожити йому не судилося. Однак Томаса можна було задобрити, запропонувавши йому особливе печиво. А щоб він не зайшов у будинок за дверима потрібно було поставити схрещені вила чи мітли. А ось двері комор від Святого Томаса не замикав, щоб був хороший урожай, тому що до рослинності він ставився добрішими, ніж до людей.

1. Ла Бефана

Різдвяна відьма з гачкуватим носом, одягнена в діряві панчохи, довгий плащ і загострений капелюх. Вона літає на мітлі 6-ого січня (день Торжества Богоявлення), Ла Бефана дарує подарунки добре вихованим хлопчикам і дівчаткам.

Замість подарунка для "поганців" Ла Бефана кидає в димохід вугілля або набиває вугіллям панчіх, підвішений на ялинці. Італійські батьки попереджають своїх пустунів і пустуни, що якщо ті будуть погано поводитися, Ла Бефана віднесе їх з собою.

Багато в чому Ла Бефана грає таку ж роль як Святий Миколай і Крампус "в одному флаконі".

Є переказ, що Ла Бефана пов'язана з трьома волхвами.Вона надала мудрецям дах і їжу, але відмовилася йти подивитися на немовля Христа, тому що у неї дуже багато роботи по дому. Потім Ла Бефана передумала, але не змогла знайти ні Ісуса ні волхвів. Ось і літає тепер по світу в їх пошуках.