Топ-7 негативних ефектів (шкідливого впливу) сучасних технологій

Всі ми знаємо безліч переваг hi-tech і соціальних мереж. Але технології, які ми використовуємо повсякденно, можуть непомітно змінити наші звички і характер до гіршого. Ось топ-7 негативних ефектів сучасних технологій.

Зміст:

  • 7. Ефект відлуння-камери
  • 6. Технології та ожиріння
  • 5. Вплив на увагу
  • 4. Проблеми з терпінням
  • 3. GPS впливає на функції мозку
  • 2. Більше технологій, менше творчого мислення
  • 1. Текстові повідомлення шкідливі для спілкування

7. Ефект відлуння-камери

Зазвичай соціальні медіа - корисний інструмент для усунення протиріч між різними точками зору. Але буває і по-іншому. Наприклад, алгоритми Facebook часто підштовхують користувачів до переконання, що всі узгоджується з їхніми інтересами і думками.

В результаті, користувачі соціальних мереж не прагнуть виходити із зони комфорту, щоб знайти думки, відмінні від їх власного. Ситуація, коли певні ідеї і переконання поширюються в закритому середовищі, адресати якою погоджуються один з одним і слухають самі себе, і називається ефектом ехо-камери.

6. Технології та ожиріння

Шостим номером рейтингу йде одне з найнеприємніших наслідків повсюдного впровадження смартфонів, ігрових приставок, планшетів і телевізорів. Співробітники Інституту Милкена (США) вивчили зростання ожиріння серед населення 27 країн і прийшли до дивовижної статистикою: на кожні 10% інвестицій, які країна вкладає у розвиток технологічних пристроїв, доводиться 1-відсоткова надбавка у вазі громадян.Сидячий спосіб життя на користь фігурі не йде. Мабуть варто інвестувати в популяризацію кращих дієт сучасності: корисних для здоров'я і фігури.

5. Вплив на увагу

За допомогою докладних обстежень і енцефалограм мозку канадські дослідники, що фінансуються Microsoft, вивчили концентрацію уваги понад 2000 осіб. Виміри проводилися двічі: в 2000 році і в 2015 році.

Підсумок вимірювань: середня тривалість концентрації уваги скоротилося з 12 до 8 секунд за 15 років. При цьому спостерігається збільшення здатності ефективно працювати в режимі багатозадачності. Однак вісім секунд - це менше, ніж обсяг уваги золотої рибки.

4. Проблеми з терпінням

Як довго середньостатистичний глядач буде чекати, поки завантажиться відео-ролик? Відповідь вчених з Університету Массачусетсу в Амхерсті: дві секунди.

В реальності справи йдуть схожим чином. Все більше великих рітейлерів пропонують доставку в день замовлення, а мобільні додатки, спрямовані на скорочення часу очікування за столиком в ресторані або таксі, б'ють рекорди по популярності. Людям потрібне миттєве задоволення їх запитів, інакше - роздратування, досада і інші неприємні емоції.

3. GPS впливає на функції мозку

Надмірне захоплення GPS з роками може пошкодити довготривалої пам'яті. Гіпокамп, область мозку, яка контролює перехід короткочасної пам'яті в довготривалу, також пов'язана з просторовою навігацією. Дослідники з Університету Макгілла знайшли більш високий фізичний обсяг сірої речовини і підвищену активність в гіпокампі у випробовуваних, що спираються на просторову, а не на GPS навігацію.

За відгуком одного з нейробіологів, що беруть участь в дослідженні, постійна опора на GPS може привести до прискореного настання деменції.

2. Більше технологій, менше творчого мислення

Вчені з Університетів Джонса Хопкінса і Іллінойсу вивчили вплив достатку технічних і інформаційних ресурсів на творчість. З'ясувалося, що багаті ресурси фактично призводять до збіднення творчої думки. А при меншій кількості ресурсів, необхідних для досягнення бажаного результату, людині доводиться приймати більш креативні рішення.

1. Текстові повідомлення шкідливі для спілкування

На першій позиції в списку найбільш неприємних наслідків сучасних технологій знаходиться проблема, актуальна для підростаючого покоління.

Нові дослідження показують, що текстові повідомлення можуть повільно позбавляти нас здатності зчитувати емоційні сигнали від інших людей. Такі невербальні, візуальні підказки є важливим компонентом для успішності будь-якого діалогу.

Більшість дорослих вступили в мобільну еру вже зі сформованими соціальними навичками. А ось діти і підлітки можуть зіткнутися з обмеженням своєї здатності вести розмову віч-на-віч.