Топ-5 порад як вибрати намет

Разом з теплими днями настає сезон туристичних походів і просто веселих виїздів на природу з ночівлею. А значить, практична, зручна і комфортний намет стає незамінним придбанням.

В сьогоднішній підбірці ми пропонуємо актуальний Топ-5 порад як вибрати намет від бувалих туристів. Підбираючи свій "мобільний будинок", важливо врахувати безліч нюансів - і розміри, і порядок складання, і матеріал. Якщо вибір був правильний, то намет забезпечить тільки приємні враження від ночівель на багато сезонів поспіль.

Зміст:

  • 5. Дуже важливий матеріал намети
  • 4. Місткість не менш важлива
  • 3. Комфорт залежить і від кількості шарів
  • 2. Багато що залежить від фурнітури
  • 1. Найважливіше - призначення намети

5. Дуже важливий матеріал намети

Важливо звернути увагу на матеріали, з яких виготовлена ​​і сам намет, і фурнітура. Крім того, блискавки не повинні заїдати, шви протікати, а металеві деталі - не мати зазубрин. Важливими показниками при виборі матеріалу є водонепроникність, щільність і склад тканини. До речі, сучасні способи плетіння волокон дозволяють створювати легкі тенти навіть з товстих і міцних ниток. Для кемпінгового намету буде досить водонепроникності 2500 мм. При використанні плетіння типу Rip Stop тент стає більш міцним при самому незначному збільшенні ваги.

4. Місткість не менш важлива

В більшості випадків заздалегідь відомо кількість туристів, які будуть ночувати в наметі.Оптимальною є місткість на 3-4 людини. У такому наметі зручно і вдвох, а при необхідності можна розміститися вшістьох.

Для заміського відпочинку дуже зручні намети з декількома спальними відділеннями. Одне відділення можна цілком виділити дітям або, наприклад, при великій компанії можна розміститися сім'ями.

3. Комфорт залежить і від кількості шарів

Велика частина наметів - двошарові. Спальне приміщення виготовлено з сітчастої тканини, поверх якої натягується тент. У підсумку всередині намету забезпечена циркуляція повітря, а в разі, якщо намет встановлюють на короткий час і спати в ній не збираються, можна встановити тент окремо. Кількість шарів важливіше для туристичного намету, ніж для кемпінгових.

2. Багато що залежить від фурнітури

Найчастіше дуги сучасних наметів виготовляють з алюмінію і фибергласса. Алюмінієві легше і на 10-15% дорожче. Дуги бувають різної товщини, чим товще - тим міцніше, але одночасно і важче. Кілочки, що входять в комплект, повинні бути міцними, легкими і обов'язково негнучкими.

1. Найважливіше - призначення намети

Саме тип намети - це основний критерій при виборі. Всі безліч наметів можна розділити на три класи - кемпінгові, трекінгові і екстремальні. Якщо Ви точно не плануєте ночувати на льодовику високо в горах, то екстремальна намет точно не стане в нагоді. Трекінговий буде більш легким варіантом, призначеним для перенесення за спиною на великі відстані. А кемпінговий тип - це великі намети для комфортного відпочинку на природі, правда, перевозити їх до місця установки простіше на авто, адже це не найлегший варіант.