Топ-5 дивних історій про традиції Хеллоуїна

Хеллоуїн - не просто улюблена пора маленьких примар і гоблінів, які виходять на вулиці, просячи солодощі і лякаючи один одного. Це - прикордонна лінія між восени і взимку, життя і смертю, час страху і забобонів.

Представляємо вам 5 дивних історій про старовинних традиціях Хеллоуїна .

Зміст:

  • 5. Отруєні цукерки
  • 4. Капуста для ворожіння
  • 3. Фрукти замість цукерок
  • 2. Зловісна гарбуз
  • 1. День всіх святих

5. Отруєні цукерки

Страх, що хтось покладе отрута або леза для гоління в частування, які діти збирають в переддень Дня всіх святих, "родом" з газетної колонки. Її вела американська журналістка Ебігейл Ван Буріння в 1983 році. Вона нагадувала читачам про небезпеку Хеллоуїна, коли всякі хворі на голову люди намагаються нашкодити сусідським дітям за допомогою отруєних солодощів.

Коли її сестра, Енн Ландерс, повторила заяву через 12 років, міф міцно укорінився в свідомості громадян США. У Хеллоуїн діти стали їсти цукерки під наглядом дорослих.

Перша підтверджена історія насильства, пов'язана з цукерками для Хеллоуїна, сталася в 2000 році. Джеймс Джозеф Сміт роздавав дітям шоколадки, в які він вставляв голки.

4. Капуста для ворожіння

Останні дні жовтня і перші дні листопада - це час духів, мертвих, і всього надприродного. Не дивно, що Хеллоуїн вважався прекрасним часом для ворожіння.

В працях Роберта Бернса (18 століття) був описаний дивний обряд ворожіння на Хеллоуїн. Замість того, щоб відправитися клянчити цукерки, самотні люди шлюбного віку повинні були із зав'язаними очима тягнути капусту.

Ті, хто в капусті знавці,
Хто шукає не вперше,
Закривши очі, рвуть корінці
Великі і прямі.

Корінець давав інформацію про майбутнього чоловіка: короткий або високий, прямий або кривої, здоровий чи зів'ялий. А дегустація капусти натякала про те, солодкої або гіркою буде сімейне життя з обранцем. Навіть кількість бруду на корінці, мало значення. Багато бруду - добре, так як це означало отримання великого приданого.

3. Фрукти замість цукерок

Мила традиція на Хеллоуїн обдаровувати дітей цукерками з'явилася лише в середині 20-го століття. Спочатку від маленьких привидів, ведьмочек і вампіренишей відкуповувалися фруктами, горіхами, булочками, тортами, і маленькими іграшками. Конфетная промисловість стала витісняти конкурентів з ринку Хеллоуїна починаючи з 1960 року. В даний час американці витрачають на солодощі для Хеллоуїна понад 20 млн доларів щорічно.

2. Зловісна гарбуз

Дивний звичай робити гарбуз з світяться очі на Хеллоуїн і сам термін "гарбуз-ліхтар" або "світильник Джека" з'явилися завдяки ірландської народної казці 18 століття про хлопця на ім'я Джек. Він обдурив самого Диявола: спочатку випив з ним в трактирі, а потім попросив обернутися монеткою, щоб розплатитися. Коли Нечистий виконав прохання, хитрий ірландець поклав монетку в кишеню, де знаходився срібний хрестик. За своє звільнення владика пекла обіцяв не претендувати на душу Джека і рік не будувати йому підступу.

Згодом ірландський випивака ще раз обдурив Сатану, попросивши його забратися на яблуню за плодами, а потім швидко видряпавши на дереві хрест.Коли Джек помер, його душу не допустили на Небеса за підлість. Але і злопам'ятний Диявол не дозволив йому погрітися біля вогнищ Ада. Таким чином, Джек був змушений бродити по світу нескінченно. Зрештою Диявол зглянувся над ним і дав шматок вугілля, щоб висвітлювати дорогу. А мандрівник поклав вугілля всередину видовбаної гарбуза. Вважалося, що плід з палаючими "очима", залишений на Хеллоуїн біля будинку, не дозволить злим духам нашкодити його мешканцям.

1. День всіх святих

Перше місць топ-5 дивних історій про старовинних традиціях Хеллоуїна дісталося свята, який був створений Папою Римським Боніфацієм IV в 7 столітті н. е. В цей час було так багато святих, що не вистачало днів в році, щоб "вмістити" їх. Довелося створити спеціальний день для вшанування праведників без власного дня, а також чудотворців, яких церква офіційно не визнавала. Спочатку День всіх святих (а точніше Меса всіх святих, All hallow ees) відзначався 13 травня, але в 835 році Папа Григорій IV "пересунув" його на 1 листопада. Можливо, таким шляхом католицька церква намагалася відволікти християн від святкування Самайна.