Топ-5 популярних видів посуду

Сьогодні в магазинах можна зустріти як посуд з традиційних матеріалів, якими користувалися ще наші бабусі, так і з сучасних, про властивості яких ми мало що знаємо. Щоб зробити правильний вибір на користь того чи іншого товару, для початку варто ознайомитися з Топ-5 популярних видів посуду .

Зміст:

  • 5. Алюмінієвий посуд.
  • 4. Олов'яне посуд.
  • 3. Чавунні кухонні вироби.
  • 2. Посуд з тефлоновим покриттям.
  • 1. Керамічний посуд.

5. Алюмінієвий посуд.

Давно прижилася на нашій кухні алюмінієва начиння. Вона легка, дешева, довго служить. В алюмінієвій каструлі вода закипає швидше. Товари з цього металу продаються і зараз, проте з її купівлею можна не поспішати. Захисна плівка, що покриває алюміній, легко зішкрябується столовими приборами, пошкоджується при митті посуду і т. Д. Коли це відбувається, частинки алюмінію можуть потрапити до нас в їжу, а між тим алюміній - не такий вже нешкідливий метал. Накопичуючись в організмі, він може викликати розлади нервової системи, дуже шкідливий він для печінки і нирок. Крім того, їжа в алюмінієвій каструлі швидко пригорає.

4. Олов'яне посуд.

Інший традиційний метал на кухні - олово. Вироби з нього відомі з давніх-давен. Олово не іржавіє, важить трохи і дуже естетично виглядає. Якщо Вам «у спадок» дісталися олов'яні каструлі і миски, можете сміливо ними користуватися.Однак сучасні виробники, щоб здешевити процес створення предметів з цього досить дорогого металу, додають різні шкідливі домішки, аж до свинцю.

3. Чавунні кухонні вироби.

Не обійтися на кухні і без чавунної посуду. Звичайно, сучасні вироби кухні з чавуну легше і привабливіше, ніж чавунці для російських печей. Чавунні вироби не замінні для приготування плову, качки, різних м'ясних страв. Маючи здатність довго утримувати температуру, чавунна начиння дає страві настоятися, придбати особливий смак і аромат.

2. Посуд з тефлоновим покриттям.

Сьогодні на кожній кухні є сковорода з тефлоновим покриттям. Його головна перевага - антипригарним. Їжу, яка свідомо не пригорить, можна готувати і без масла, що корисно для людини, хоча для тефлону це небажано. Тефлонові вироби треба міняти раз в п'ять-шість років. Краще вибирати посуд, дно якої з зовнішньої сторони покрито борозенками - так їжа буде готуватися рівномірніше. Тефлонову сковороду легко зіпсувати, якщо вилити холодну воду на її гарячу поверхню. Також акуратно варто помішувати їжу при готуванні, і робити це можна тільки дерев'яною або гумовою лопаткою.

1. Керамічний посуд.

Все більшою популярністю користується домашнє начиння з кераміки, яка представляє собою нове покоління кухонного начиння, так як практично не має недоліків. З цього матеріалу роблять також ножі керамічні, які з легкістю ріжуть і м'який хліб, і тверді сирі овочі. Керамічний посуд має відмінні антипригарні властивості, легко миється, безпечна для здоров'я.