Топ-5 найкрасивіших вулканів планети

Нікчемність людини ніде так не відчувається так сильно, як перед обличчям стихії. А убивчою красою вулканів просто не можна не захоплюватися. Отже, вашій увазі пропонується п'ятірка найкрасивіших вулканів планети.

Зміст:

  • Гуалалаї (Гавайські острови, США)
  • Кіліманджаро (Танзанія)
  • Везувій (Неаполь, Італія)
  • Ейяфьятлайокудль (Ісландія)
  • Вулкани Аляски (США)
< ! --1 ->

Гуалалаї (Гавайські острови, США)

Діаметр кратера цього вулкана становить близько 4, 5 кілометрів, що робить його найбільшим з діючих вулканів на Землі. "Місячні" пейзажі і химерно застигла лава становлять найбільший інтерес для туристів і любителів природи. Сюди організовують захоплюючі екскурсії, завдяки чому можна знайти чимало фотографій цього вулкана і навіть його виверження, зняте на відео. За старовинним повір'ям місцевих народів, Гуалалаї вважається місцем проживання богині вулканів Пеле. В її честь названо й лавові утворення. Краплі лави, які після охолодження застигли в формі сльози, отримали назву "сльози Пеле", в той час як нитки вулканічного скла, які утворилися при швидкому охолодженні лави, що стікає в океан, - "волосся Пеле".

Кіліманджаро (Танзанія)

Хто не пам'ятає фотографії вулканів зі шкільних підручників з географії? Напевно, всі вони були зроблені у Кіліманджаро, адже цей сивий велетень має практично ідеальну форму конуса. Цю дивовижно красиву гору видно навіть з космосу.Назва "Кіліманджаро" в дослівному перекладі означає "гора, яка виблискує". Однак, зараз сніжна шапка, що покриває її вершину, тане з вражаючою швидкістю. За останню сотню років кількість льоду і снігу на його вершині зменшилася на 82%, і тепер вчені пророкують його повне зникнення буквально протягом найближчих 7-9 років. Тому якщо ви хочете побачити Кіліманджаро таким, як колись в підручниках, вам слід поквапитися!

Везувій (Неаполь, Італія)

Виверження Везувію 79 року нашої ери, мабуть, найвідоміше за всю історію. Катастрофа за один день повністю знищила стародавні міста Помпеї, Стабія і Геркуланум. В наші дні Везувій виглядає досить безневинно, а сама його назва тепер все частіше викликає гастрономічні асоціації. Але все ж Везувій і раніше вважається найбільш небезпечним вулканом планети. І він все ще діючий: останнє виверження сталося в 1944 році. Везувій знаходиться на півдні Апеннінського півострова всього в 15 кілометрах від майже мільйонного Неаполя.

Ейяфьятлайокудль (Ісландія)

Незважаючи на те, що без перелому мови назва цього північного дебошира з першої спроби зможе вимовити лише маститий скороговорщік, його виверження в 2010 році принесло йому всесвітню популярність. Цей Ейяфьятлайокудль під час виверження викинув в атмосферу таку кількість попелу, що спровокував транспортний застій світового масштабу. Тепер же в горах Ісландії все досить спокійно, рейси ходять за розкладом, а колись бурхливий Ейяфьятлайокудль можна споглядати з висоти вертолітного польоту.

Вулкани Аляски (США)

Ціла серія засніжених вулканів відрізняється такою активністю, що для вивчення їх поведінки була створена окрема обсерваторія.У 2009 році в Алясці сталася серія вивержень, на весь період яких величезна хмара вулканічного попелу здійнялася вгору на висоту близько 15 кілометрів, заблокувавши все повітряне сполучення затоки Кука. Але тепер цими вулканами, так само як і їх ісландським побратимом, можна милуватися з висоти вертольота.