Топ-5 найбільших країн світу

Показання рейтингів найбільших країн світу по займаній площі можуть бути різнитися від джерела до джерела. Наприклад, часто ми можемо побачити, що Китай займає 3-е місце, а США - 4-е. Це пов'язано з тим, що одні джерела включають площа заморських і підлеглих територій до загальної площі держави, інші - ні.

Зміст:

  • 1. Росія
  • 2. Канада
  • 3. США
  • 4. Китай (Китайська Народна Республіка)
  • 5. Бразилія

1. Росія

Найбільша країна світу. Площа - 17, 098, 242 км2. Росія в рейтингу самих-самих країн світу займає приблизно одну восьму частини суші Землі, простягається через всю Євразію і охоплює дев'ять часових поясів. Росія має спільні кордони з 18 іншими державами (включаючи два частково визнаних), серед яких - країни ЄС, СНД та Далекого Сходу. Росія має федеративний устрій і включає до свого складу 83 суб'єкта. Один з найбільших в світі експортерів природних ресурсів. Незважаючи на таку величезну площу, Росія займає всього дев'яте місце в списку країн за чисельністю населення (143, 2 млн. Чоловік).

2. Канада

Площа - 9, 984, 670 км2. Канада має всього одну сухопутний кордон - з США. Межі Канади і США є найдовшою в світі. Канада омивається Тихим, Атлантичним і Північним Льодовитим океаном і має також морські кордони з Гренландією і Францією (через французьке заморське співтовариство Сен-П'єр і Мікелон, розташоване в 20 км на південь від Ньюфаундленду).Канада - двомовна держава (канадські варіанти англійської та французької мов) і адміністративно розділена на 3 території і 10 провінцій. За кількістю населення Канада займає 39-е місце (33, 7 млн. Чоловік).

3. США

Площа - 9, 826, 675 км2. США мають спільні сухопутні кордони з Канадою і Мексикою, а також морський кордон з Росією. США омиваються Тихим, Атлантичним і Північним Льодовитим океанами і мають ряд острівних територій в підпорядкуванні. Адміністративно, США включають в свій склад 50 штатів, одного федерального округу і залежних територій. США, як і Канада, носить неофіційний статус "країни іммігрантів". Цим пояснюється велика мовне розмаїття. Найпоширеніші мови - американський варіант англійської та американський іспанська. За кількістю населення Сполучені Штати займають 3-е місце в світі (315, 1 млн. Чоловік).

4. Китай (Китайська Народна Республіка)

Площа - 9, 596, 961 км2. Китай розташований у Східній Азії, межує з 14 державами, зі сходу омивається водами Тихого океану. Незважаючи на величезну площу, вся країна розташована в одному часовому поясі, іменованому єдиним китайським часового поясу. Китай - перша країна світу за чисельністю населення (1, 3 млрд. Людина), чисельності армії, кількістю виробництв промислової продукції, обсягу експорту товарів. У Китаї зосереджено половину світових валютних запасів. Адміністративно, Китай підрозділяється на 22 провінції, 5 автономних районів, 2 спеціальних адміністративних району, 4 муніципальних освіти.

5. Бразилія

Площа - 8, 514, 877 км2. Найбільше за площею держава Південної Америки. Займає 5-е місце в світі за чисельністю населення (192 млн.людина, переважна більшість сповідують католицизм, що робить Бразилію першої в світі за кількістю прихильників даної релігії). Складається з 26 штатів і одного столичного округу. Вважається найрозвиненішою країною Південної Америки, має восьму в світі економіку за величиною номінального ВВП. Офіційна мова - португальська (бразильський варіант); також, у зв'язку з імміграцією з інших південноамериканських країн, поширений американський іспанська. Межує з 10 державами, омивається водами Атлантичного океану зі сходу і з півночі.