Топ-5 найцікавіших російських законопроектів 2013 року


Гострі соціально-політичні питання часто знаходять відображення в законодавчих ініціативах. Законопроекти представляються в Держдуму десятками, але далеко не всі вони стають в результаті затверджених законодавчими актами.

Сьогодні ми пропонуємо розглянути 5 найцікавіших російських законопроектів 2013 року . Чи будуть обов'язковими зимові шини в холодну пору року, і чи дійсно на підприємствах зникнуть "курилки", ми напевно дізнаємося ще в цьому році.

Зміст:

  • 5. Законопроекти на підтримку російської мови
  • 4. Законопроект про боротьбу з курінням
  • 3. Законопроект про електронний посвідченні особи
  • 2. Законопроект про захист почуттів віруючих
  • 1. Законопроект про їзді на зимових шинах
    • Бонус: Відеоогляд можливостей "Універсальної Електронної Карти"

5. Законопроекти на підтримку російської мови

В даний час основним нормативним актом у цій галузі є закон "Про державну мову РФ". Однак на розгляді в Держдумі і кабінеті міністрів в тій чи іншій стадії перебувають 3 законопроекти: про штрафи за використання нецензурних виразів в ЗМІ, про необхідність здавати іспит з російської для мігрантів, про вилучення з обороту всіх іноземних слів, що мають аналоги в російській мові. З останньої ініціативою виступив Володимир Жириновський, завзято лає засилля термінів західного походження.Правда, якщо такий проект раптом стане законом, то ліберально-демократична партія просто зобов'язана буде перейменуватися в вільно-народну.

4. Законопроект про боротьбу з курінням

Ініціатори від ЛДПР і Єдиної Росії пропонують заборонити оснащення курильних кімнат в будівлях, а також демонстрацію куріння на кіно- і телеекранах. Правда, остання міра повинна торкнутися лише знову випущених фільмів і телепередач. А ось при показі старих кінострічок передбачається демонструвати соціальну рекламу про шкоду куріння. Крім того, очікується повна заборона з 2015 року на куріння у всіх громадських місцях і заборона на реалізацію сигарет в кіосках.

3. Законопроект про електронний посвідченні особи

ФМС Росії був розроблений і опублікований законопроект, згідно з яким основним документом, що посвідчує особу російського громадянина на території РФ, а також в різних інформаційних системах, стане паспорт громадянина, оформлений у вигляді ідентифікаційної карти з електронним носієм інформації. Електронні карти планують видавати з 1 січня 2015 року. Власником карти стане кожен громадянин, який досяг 14-річного віку. Діяти карта буде всього 10 років, потім її треба буде міняти, щоб підтримувати актуальність персональних і біометричних даних власника.

2. Законопроект про захист почуттів віруючих

Гучна акція панк-групи Pussy Riot стала імпульсом до розробки відразу декількох варіантів законопроекту про захист почуттів віруючих. Критики документів говорять про те, що введення кримінальної відповідальності за образу релігійних почуттів може привести до довільного тлумачення даної норми і, отже, порушення прав і свобод росіян.Поняття "образу почуттів віруючих" є дуже розмитим. Так що поки законодавці працюють над формулюваннями і змістом кваліфікуючих ознак.

1. Законопроект про їзді на зимових шинах

З ініціативою зобов'язати водіїв використовувати зимову гуму в федеральний центр звернулися влади Карелії ще в кінці минулого року. Даний законопроект пропонує ввести штраф за відсутність зимової гуми на колесах авто в холодну пору року. Передбачається, що з 1 грудня щорічно до 1 березня за їзду навіть на хороших літніх шинах водій буде платити штраф у розмірі від 5 тисяч рублів. Передбачається, що кожен конкретний регіон матиме право на зміну календарних термінів з урахуванням кліматичних особливостей. Подібні норми вже діють в таких країнах, як Німеччина, Фінляндія, Литва і Швеція.

Бонус: Відеоогляд можливостей "Універсальної Електронної Карти"