Топ-5 кращих електронних бібліотек Рунета

Навіть найвідданіші шанувальники традиційних паперових книг не стануть заперечувати, що електронні рідери стають все більш популярними. Все частіше ми бачимо людей, які читають книги з екрана планшетного комп'ютера, смартфона і інших пристроїв.

Сьогодні в нашому Топ-5 представлені кращі електронні бібліотеки Рунета , в яких абсолютно безкоштовно можна відшукати літературу різних жанрів. Деякі бібліотеки пропонують також прослухати, переглянути і завантажити аудіо- та відеоматеріали розважального та навчального характеру.

Зміст:

  • 5. Бібліотека Максима Мошкова.
  • 4. LitPortal.
  • 3. Bookz. ru.
  • 2. Vceknigi. ru.
  • 1. Бібліотека Альдебаран.

5. Бібліотека Максима Мошкова.

Ця інтернет-бібліотека з'явилася в мережі ще в 1994 році. Примітний лаконічний дизайн сайту бібліотеки Lib. ru, адміністрація заявляє, що вигляд сторінки не змінювався з 1994 року і не змінюватиметься. Крім літературних текстів на сайті є музичний розділ, де викладено популярні композиції в форматі MP3.

4. LitPortal.

В бібліотеці зібрані тексти 57 тисяч творів різних жанрів 14 тисяч авторів. На порталі зареєстровано майже 200 тисяч користувачів. Для авторизованих відвідувачів доступні привілеї: можливість зміни типорозміру шрифтів, дизайну сторінки при читанні, можливість переглядати детальні рейтинги книг і авторів, можливість брати участь в опитуваннях і голосуваннях, можливість створення закладок.

3. Bookz. ru.

Бібліотека має в своєму розпорядженні текстами 100 тисяч різних творів. Сайт працює з 2003 року, всі тексти доступні як для читання онлайн, так і для скачування. Фонди бібліотеки поповнюються силами самих читачів. Примітно, що на сторінці кожної книги розташований qr-код, який дозволяє власникам мобільних пристроїв при наявності спеціального додатку використовувати зручний сервіс бібліотеки.

2. Vceknigi. ru.

Бібліотека працює з 2008 року, сьогодні в базі більш 25 тисяч текстів, а також безліч аудіокниг і відео уроків. У базі досить багато періодичних видань різного профілю, тут можна скачати свіжі номери Forbes, National Geographic Traveller, Men's Health і інших журналів. Зареєстрованими користувачами сайту є понад 26 тисяч осіб.

1. Бібліотека Альдебаран.

Одна з найбільших інтернет-бібліотек пропонує книги для читання онлайн, а також для безкоштовного скачування. Електронні фонди бібліотеки регулярно поповнюються зусиллями користувачів. Сьогодні в бібліотеці Альдебаран міститься більше 82 тисяч книг. На сайті доступні для скачування програми для читання книг найрізноманітніших форматів.