Топ-5 міфів про знаменитих війнах

Історія має тенденцію прославляти війни минулого, і це призводить до безлічі легенд про них. У кращому випадку такі легенди забавні, а в гіршому - зовсім неточні.

Представляємо вам п'ять міфів про знаменитих війнах минулого.

Зміст:

  • 5. Друга світова війна
  • 4. Війна у В'єтнамі
  • 3. Перл-Харбор
  • 2. Міф про картатих кілтах
  • 1. Бомбардування Хіросіми і Нагасакі

5. Друга світова війна

Один з найбільш часто повторюваних міфів про Другу світову війну свідчить, що перша з причин, що призвели до її початку - невдоволення німців суворістю Версальського договору. Він загнав Німеччину в таку глибоку фінансову і соціальну яму, що це дозволило Гітлеру і його нацистської партії взяти кермо влади.

Гітлер дійсно використовував економічну кризу як привід, щоб заручитися підтримкою людей, обіцяючи їм підвищення якості життя і повернення країні колишньої слави. Але нацистська партія до 1932 року не набирав достатньо голосів, щоб забезпечити Гітлеру високу виборну посаду. Він зумів зайняти місце у владі завдяки безлічі закулісних угод і вивертів. Нацисти були майстерними пропагандистами і використовували Версальський договір, щоб досягти своїх цілей, але ідея, що він забезпечив Гітлеру всенародну перемогу на виборах - міф.

4. Війна у В'єтнамі

Наступ Тет часто розглядають як заключний крок, який довів, що США не могли виграти В'єтнамську війну.

Вірно, що наступ Тет було поворотним моментом війни і, ймовірно, призвело до її закінчення, але правда і те, що тоді США ще не були остаточно розбиті з військової точки зору. Наступ змусило війська Північного В'єтнаму розтягнутися - неймовірно ризикований крок. Однак після повідомлення про настання по каналах новин, деморалізована американська громадськість повірила, що В'єтнамська війна програна. Сполучені Штати просто втратили бажання її продовжувати.

3. Перл-Харбор

Сполучені Штати дійсно офіційно оголосили війну Японії після бомбардування гавані Перл-Харбор. Однак ще до цієї події вони були вже далекі від позиції нейтрального держави. Дії США, по суті, і привели до сценарію Перл-Харбора.

За розпорядженням президента США Франкліна Делано Рузвельта були заморожені японські активи, з огляду на можливу початку військового конфлікту. У 1941 році був припинений експорт нафти з США до Японії. Японія вирішила завдати превентивного удару по силам ВМС США, щоб захистити своє просування в Голландську Ост-Індію та Південно-Східну Азію для захоплення джерел сировини, що належать європейцям.

2. Міф про картатих кілтах

Друге місце в топ-5 військових легенд займає міф, надійно укорінений в масовій свідомості, зокрема, завдяки таким фільмам як "Хоробре серце".

Історик Фергус Кеннен з лондонського Музею Вікторії і Альберта, стверджує, що середньовічні шотландські воїни надягали туніки, які віддалено нагадують кілти, але є абсолютно іншим елемент одягу. Ці туніки були пофарбовані в яскраво-жовтий з допомогою шафрану, а іноді і кінської сечі. Такий стиль був відомий як "жовті військові сорочки".Поверх сорочок заможні шотландці надягали довгу кольчугу з дрібних залізних кілець, а воїни бідніші обмежувалися короткою курткою зі шкіри оленя або корови. Куртку опускали в смолу або віск, щоб надати їй водонепроникність.

1. Бомбардування Хіросіми і Нагасакі

Бомбардування японських міст Хіросіми і Нагасакі, ближче до кінця Другої світової війни, була першим випадком використання ядерних бомб в історії людства.

Проте, деякі бомбардування були ще більш руйнівними, ніж бомби, скинуті на Хіросіму і Нагасакі. США двічі скидали бомби на Токіо з бомбардувальників B-29. Приблизно 100 000 чоловік були вбиті в першому рейді і більше 125 000 у другому. Для порівняння: в Хіросімі одразу після вибуху загинуло від 90 до 166 тисяч японців, а в Нагасакі було від 60 до 80 тисяч жертв. Це не означає, що те, що сталося в Хіросімі і Нагасакі не є шокуючим і жахливим справою, але не перший раз бомбардувальний наліт ВПС США викликав такі масштабні втрати серед мирного населення.