Топ-5 найбільш загадкових авіакатастроф в історії

Таємниче зникнення 8 березня нинішнього року боїнгу 777 компанії Malaysia Airlines і раніше є загадкою для спецслужб десятка країн, що беруть участь в пошуках. Тим часом, історія знає чимало випадків, коли літаки зникали з екранів радарів і подальший розвиток подій можна порівняти хіба що з сюжетом фантастичного фільму.

В сьогоднішній підбірці ми пропонуємо Топ-5 найбільш загадкових авіакатастроф в історії . Деякі з них через роки лягли в основу кіносценаріїв та автобіографій.

Зміст:

  • 5. Зникнення Амелії Ерхарт
  • 4. Зникнення американських бомбардувальників
  • 3. Захоплення лайнера Д. Б. Купером
  • 2. Катастрофа рейсу № 800
  • 1. Катастрофа в Уругваї

5. Зникнення Амелії Ерхарт

Амелія була першим жінкою-пілотом, що перелетів через Атлантику. У 1973 році Ерхарт на легкому двомоторному літаку Lockheed Electra готувалася здійснити кругосвітню подорож. Однак в центрі Тихого океану машина пропала безвісти. Версій зникнення Амелії було безліч - від викрадення інопланетянами до захоплення японськими військовими. Однак таємниця катастрофи Ерхарт так і залишилася нерозгаданою.

4. Зникнення американських бомбардувальників

Ця таємнича історія сталася в 1945 році в сумнозвісному Бермудському трикутнику. Бомбардувальники ВМС США пропали з радарів при спокійному морі та ясній погоді.У пресу потрапляли чутки, що в переговорах пілотів йшлося про те, що океан вигляди вкрай незвично. Жодного уламка від 5 зниклих літаків так і не було знайдено.

3. Захоплення лайнера Д. Б. Купером

В листопаді 1971 року пасажир на прізвище Купер захопив лайнер, який прямував з Портленда. Викрадач зажадав $ 200 тисяч і кілька парашутів. Купер дозволив посадку літака в Сіетлі для дозаправки, там же на борт були передані гроші і парашути. Через пару хвилин після зльоту викрадач відкрив хвостову двері і мовчки вистрибнув з літака. ФБР не вдалося знайти ні його самого, ні сумку з грошима. Через 5 років на березі річки Колумбія були знайдені брудні банкноти на суму $ 6 тисяч з серійними номерами, що збіглися з виданими Куперу.

2. Катастрофа рейсу № 800

У 1996 році лайнер компанії Trans World Airlines виконував рейс по популярному маршрутом Нью-Йорк - Рим. Через пару хвилин після зльоту літак вибухнув в повітрі, загинули 230 осіб. У числі версій обговорювалося захоплення терористами, проте ніхто не взяв на себе відповідальність за катастрофу. За іншою версією літак був збитий помилково ракетою з судна ВМС США. Однак за офіційною версією причиною аварії було названо коротке замикання.

1. Катастрофа в Уругваї

У 1972 році літак, на борту якого знаходилися 45 осіб, раптово зник з радарів під час перельоту над Андами. Протягом 72 днів доля судна залишалася невідомою. Однак потім були знайдені 16 пасажирів, що вижили, які зуміли вціліти на зледенілому високогір'ї, лише харчуючись тілами загиблих. Історія лягла в основу фільму "Живий".