Топ-5 інноваційних енергозберігаючих штор

Віконні штори традиційно призначаються для того, щоб захистити приміщення від світла сонця в спекотний день. Однак в останні роки виникли інноваційні штори, які, крім традиційних своїх функцій, допомагають в економії енергії. Принцип дії більшої частини таких штор однаковий: сонячні елементи, які в ці штори вбудовані, накопичують і зберігають енергію, щоб потім витрачати її вночі для освітлення.

Зміст:

  • Енергетична фіранка
  • Штори SunTiles
  • Сонячні модулі
  • Сонячна Штора
  • Еко-лист - сонцезахисна штора

Енергетична фіранка

Такі штори розробили промислові дизайнери Йохан Редстром, Лінда Ворбін, Кароліна Мюллер і МОАГ Джекобс. Завдяки вбудованим сонячним елементам протягом усього світлового дня така фіранка накопичує енергію сонця, запобігаючи цим приміщення від перегріву, а вночі ця ж фіранка починає світитися. Повісивши таку фіранку на вікно, включати світло ввечері не знадобиться. Кімната буде висвітлюватися природним рівномірним світлом.

Штори SunTiles

Фіранки SunTilesot, створені дизайнером Астрід Крог - ціла система, що включає безпосередньо фіранку і інтегровані з нею фотоелектричні елементи. Повісивши їх будинку, можна вбити 2-х зайців. Ці штори нитки виконують 2 полезнейшие функції: вони захищають приміщення від палючого сонця вдень і вночі від місячного світла, а фотоелектричні елементи здатні виділяти теплову енергію, вони підтримують оптимальну температуру всередині приміщення.

Сонячні модулі

Дизайнери студії Vinaccia створили сонячні світлодіодні модулі з керамічної плитки, їх можна використовувати як фіранку для будинкових вікон. Функції у даного пристрою такі ж - відбиває сонячне світло і накопичує енергію, проте виглядає пристрій досить оригінально.

Сонячна Штора

Творці концепту "Сонячна штора" просунулися далі колег - вони до завіси, який можна використовувати для збору сонячної енергії, додали ще один пристрій, а саме зарядну базу. У ній накопичується енергія, яку згодом можна витрачати на зарядку світлодіодних ламп, планшетів і смартфонів.

Еко-лист - сонцезахисна штора

В цю штору вмонтовані LED-лампи, які нагадують за формою невеликі листя. Тієї енергії, яку накопичить штора, може вистачити на освітлення квартири ввечері або роботи ЖК-телевізора. Притому, як і належить справжнім листям, дана штора зменшує обсяг вуглекислого газу всередині приміщення.