Топ-5 промислових компресорів, їх види і пристрій

Компресор являє пристрій, створене для подачі газу або повітря під тиском. Його вперше почали використовувати приблизно в середині 19 століття.

За принципом дії, а також основними конструктивними особливостями можна виділити осьові, струменеві, ротаційні, відцентрові і поршневі компресора. Їх також можна розділити по виду стиснення газу, створюваному тиску, продуктивності та іншими ознаками. Компресора характеризуються частотами обертів n і споживаними потужностями N.

Зміст:

  • 1. Поршневий компресор.
  • 2. Відцентровий компресор.
  • 3. Ротаційний компресор.
  • 4. Струменевий компресор.
  • 5. Осьовий компресор.

1. Поршневий компресор.

Його основу складають робочий циліндр і поршень. Циліндр має всмоктуючим і нагнітальним клапанами, розташованими в кришці циліндра. Більшість поршневих компресорів містять кривошипно-шатунний механізм з приєднаним до нього колінчастим валом. Вони можуть мати вертикальне, горизонтальне, одне - і багатоциліндрові, V -, W - або інше розташування циліндрів, одинарної або подвійної дії, багатоступінчастого або одноступінчастого стиснення.

2. Відцентровий компресор.

В більшості випадків у ротаційних компресорів є кілька або один ротор, які можуть мати найрізноманітніші конструкції. Широко поширені ротаційні пластинчасті компресора, з пазами в роторі, в них вільно входять пластини. Ротор ексцентрично розміщується в циліндрі корпусу. Простору в лівій частині компресора, при обертанні за годинниковою стрілкою через обмеження пластинами і циліндрами корпусу, поверхнями ротора, будуть зростати, що забезпечує всмоктування газу крізь отвір. У свою чергу обсяги просторів в правій частині зменшуються, а газ в них стискається, після цього він передається з установки в нагнітальний трубопровід. Охолодження компресора здійснюється водою, для її проведення й відводу передбачені труби.

4. Струменевий компресор.

Він по влаштуванню і дії схожий зі струменевим насосом. До їх числа відносять струменеві апарати для відсмоктування або нагнітання парогазових сумішей або газу. Струменеві компресора мають велику ступінь стиснення. В якості робочого середовища часто застосовується водяна пара.

5. Осьовий компресор.

Цей компресор з прямим приводом має ротор, що складається з робочих лопаток в кілька рядів. Ці ряди розташовані на внутрішній стінці. Під час роботи осьового компресора, робочі лопатки надають знаходяться там часткам силовий вплив, в результаті чого вони стискаються, рухаються паралельно осі компресора і обертаються. Решітка сприяє зміні напрямку швидкості газу, щоб наступний щабель діяла найбільш ефективно.