Топ 5 пам'яток Тунісу

Туніс - цікава країна Північної Африки. Місцеві пейзажі нікого не залишать байдужими. Вузькі мощені вулички, засаджені по обидві сторони пальмами і евкаліптами, маленькі кафешки і ресторанчики, і привітне населення щорічно приваблюють сюди десятки тисяч туристів.

Сьогодні ми розглянемо топ-5 головних визначних пам'яток Тунісу .


Зміст:

  • Карфаген
  • Заповідник крокодилів
  • Амфітеатр Ель-Джема
  • Фортеця Касба
  • Сіді-бу-Саїд

Карфаген

За легендою Карфаген був заснований дочкою правителя Тіра Елісса, яка бігла в ці краї внаслідок виниклих на її батьківщині чвар через престолу. З плином часу місто розрослося і перетворився в один з центрів стародавнього світу. Зручне розташування, потужні кріпосні стіни, могутні армія і флот перетворили Карфаген в потужну військову державу, яка кинула виклик самій великій Римській імперії. В результаті трьох воєн, відомих в історії під назвою Пунічних, місто було взято римлянами і зруйнований.

Сьогоднішній Карфаген зі своїми симпатичними вуличками, що були засаджені евкаліптами і пальмами, розкішними віллами і чудовими садами є одним з найпопулярніших у туристів місць в Тунісі. І тільки руїни стародавнього міста нагадують про колись вирували тут історичні події.

Заповідник крокодилів

Розташований на острові Джерба, крокодиловий розплідник, вважається одним з найбільших в середземноморському регіоні.Все що містяться тут крокодили належать до африканської породи і доставляються сюди з острова Мадагаскар. На жаль, за межами розплідника в дикій природі Африки крокодилів залишилося не так вже й багато. Причиною цього є їх чудова дорога шкіра, яка дуже цінується любителями моди на Заході. Однак в заповіднику життя величезних плазунів в безпеці. Тут створені всі умови для їх утримання і відтворення. Заповідник є успішним комерційним проектом і повністю окупає себе, оскільки щорічно сотні тисяч туристів з усіх кінців світу стікаються сюди, щоб на власні очі побачити цих рептилій в їх природному середовищі існування. Для відвідувачів споруджені спеціальні містки, стоячи на яких вони можуть спостерігати за повсякденним життям зубастих гігантів. При бажанні гості можуть сфотографуватися з крокодилами, а маленьких крокодилів можна навіть потримати в руці.

Амфітеатр Ель-Джема

Розташований в 30 кілометрах від містечка Махдия Амфітеатр Ель-Джема є пам'ятником історії, що належать до періоду панування в цих краях римської імперії. Споруда була зведена за наказом римського проконсула Марка Аврелія Гордиана, який за підтримки місцевої знаті проголосив себе імператором і оголосив незалежність від Риму. Імперія відреагувала швидко і жорстко. Гордіану вдалося пробути імператором всього лише трохи більше місяця. Прибулі з Риму війська швидко придушили повстання і навели порядок. А будівництво амфітеатру більше не відновлювалося.

Імовірно амфітеатр повинен був вміщати близько 40 тисяч глядачів. Його довжина приблизно 140 метрів, а ширина більше 100 метрів.Тут наочно можна побачити всю "інфраструктуру" кривавих розваг Стародавнього Риму - сидіння для глядачів, клітки для тварин, кімнати для гладіаторів ... Амфітеатр Ель-Джема являє собою наочне свідчення безглуздої жорстокості людської натури.

Фортеця Касба

Фортеця Касба, розташована в старовинному містечку Сусса, є одним з небагатьох стародавніх фортечних споруд, яка збереглася до наших днів в практично первозданному вигляді. Споруду зведено на вершині невисокого пагорба в південно-західній частині міста. Вік Касба близько тисячі років. Найбільш помітний елемент фортеці це вежа Халіфа ель-Фата. Ця вежа в різні часи виконувала різні функції - оборонної споруди, спостережного пункту і навіть маяка. Висота вежі більше 30 метрів. Свою назву вона отримала від імені раба, який був наглядачем під час її будівництва.

Всередині фортеці розташовуються археологічний музей міста Сусса, який є другим за величиною музеєм Тунісу. Тут можна милуватися різними предметами античності і середньовіччя, мозаїками і статуями.

Сіді-бу-Саїд

Містечко розташоване на березі Туніської затоки, неподалік від столиці країни. Він названий на честь ісламського святого Абу Саїда, який і є засновником міста. Довгий час Сіді-бу-Саїд виконував різні функції - піратська гавань, місце дислокації іспанського легіону, адміністративна столиця провінції. Свого часу він навіть був одним з найулюбленіших місць європейської богеми. Сюди стікалися художники, письменники і актори з усього Старого Світу.

Пам'ятки сьогоднішнього Сіді-бу-Саїда - це в першу чергу приголомшливі види на місцеву гавань; по-друге, зовнішній вигляд містечка, який являє собою суміш старовинної арабської архітектури з європейської.