Топ-5 дивовижних пластичних операцій

При згадці про пластичну хірургію більшість людей, ймовірно, подумають про дорогих процедурах, які потрібні для чисто естетичних цілей. Звичайно, в цьому є елемент істини, так як переважна більшість пластичних процедур пов'язано зі зміною форми носа і збільшенням грудей. Однак перед піонерами пластики стояли цілком практичні цілі і завдання. Ось топ-5 дивовижних операцій з історії пластичної хірургії .

Зміст:

  • Італійський метод ринопластики
  • Перше успішне збільшення грудей
  • Перша трансплантація нирки
  • Селфі і пластика
  • Повна трансплантація особи

Італійський метод ринопластики > Документально пластична хірургія бере початок в 16-м столітті, коли італійський хірург Гаспаре Тальякоцци, використовуючи методи, описані в древньому індійському трактаті, відновив пошкоджений ніс пацієнта. Для цього він використовував тканини з передпліччя.

Операція проходила в кілька етапів. Спочатку клапоть шкіри з біцепса не відокремлювали до кінця, а кріпили до кінчика носа з'єднувальним затискачем і залишали на 20 днів. При цьому рука пацієнта була зафіксована жорсткої пов'язкою і кріпилася до носа, щоб клапоть шкіри добре облягав залишки носа. Потім Тальякоцци повністю зрізав шкіру з біцепса. Важко уявити відчуття людини, вимушеного майже місяць ходити з нерухомою рукою, підвішеною до носа.До того ж результат незвичайної операції не гарантована, а ризик інфекції був досить великий.

Перше успішне збільшення грудей

Перша операція по збільшенню грудей була реконструктивної. У пацієнтки через пухлину була видалена частина лівих грудей. Німецький хірург Вінценс Черні використовував ліпому - жирову доброякісну пухлину зі спини жінки, щоб відновити їй груди.

Дивовижна операція пройшла в 1895 році, і хірурги провели наступні 70 років, намагаючись придумати життєздатний матеріал для створення імплантатів молочної залози. Що тільки не намагалися помістити в жіночі груди: і парафін і скляні кульки і бджолиний віск і навіть слонячу кістку. На щастя, в 1960-х роках хірург Френк Джіроу винайшов силіконовий імплантат. Його перша експериментальна процедура була виконана на собаці. А першою жінкою, якій вставили силіконові імпланти, була Тіммі Джин Ліндсі.

Перша трансплантація нирки

Хоча більшість людей не думають про процедурах трансплантації як про що мають безпосереднє відношення до пластичної хірургії, вони включають в себе багато схожі методи, зокрема, реконструкцію і реплантації нервів і тканин. Тому в топ-5 дивовижних пластичних операцій увійшла перша успішна трансплантація нирки. Її виконав відомий пластичний хірург Джозеф Е. Мюррей в 1954 році. Донором органу став брат-близнюк пацієнта.

Селфі і пластика

У 2013 році укладачі Оксфордського словника вибрали Селфі "словом року". Звичка фотографувати себе в різних ситуаціях для багатьох стала елементом повсякденного життя. Чоловіки і жінки, молоді й старі завантажують свої фотографії на сайти соціальних медіа, таких як Instagram, Snapchat, Facebook і Twitter.Навіть при тому, що акт здається невинним, він нібито викликає зростання пластичних операцій.

За даними американського інтернет-видання Huffington Post кілька людей зробили косметичні процедури з єдиною метою - підвищити привабливість для Селфі. Це, почасти, зрозуміло: кому захочеться побачити "дізлайк" під власною фотографією?

Повна трансплантація особи

Рейтинг незвичайних фактів про пластичну хірургію очолює трагічна історія зі щасливим кінцем. У 2012 році хірург Едуардо Родрігес провів трансплантацію обличчя Річарду Норрісу, який через п'яну сварку з матір'ю вистрілив собі в обличчя з дробовика. Це була, мабуть, найбільш інтенсивна і складна процедура пластичної хірургії, коли-небудь проводилася до цього часу. Вона тривала 36 годин.

Незважаючи на те, що красенем Норріса не назвеш, і він повинен приймати ліки, щоб тримати імунну систему на "половинній потужності", його нове обличчя рухливого і пластично. І цей факт є вражаючим, враховуючи те, що при пострілі воно буквально вибухнуло.