Топ-4 ради, як не втратити Радиомодели в першому польоті

Радіокеровані моделі ... Скільки в цьому цікавого! Адже що може бути простіше і більш цікавим, ніж покупка стрункого красеня-літака (або вертольота) і запуск його в політ? Таких "повітряних суден" в магазинах продається достатня кількість. Одні можуть служити роками, інші - розпадуться при першій же грубуватою посадці. Який виберете - вирішувати вам. Звичайно ж, варто звернути увагу і на рекомендації продавців, почитати різні форуми авіалюбителів, та й просто подивитися, наскільки якісно виконаний предмет вашого бажання. Втім, покупка моделі - це всього лише початок.

Перший політ - радість, чи горе?

Придбали ви своє довгоочікуване авіачудо, принесли додому, розпакували, переконалися, що у RC - моделі немає ніяких пошкоджень, зарядили акумулятор (або заправили, в залежності від типу двигуна), вийшли у двір, перший запуск, зліт, трохи політали, заводите літак на посадку ... і раптово літак клює носом і врізається в землю. Якщо ви запустили літак в небо перший раз, то вам дуже сильно повезе, якщо все відбудеться без аварії.

Отже, в чому ж справа? Навіть якщо ви в грі керували літаком, причому досить віртуозно, ці вміння вам в реальному житті можуть не тільки перешкодити, але навіть і нашкодити - фізика в грі і реальному житті часом сильно розходяться. Як вирішити дану проблему, і не розбити свою покупку на першому ж колі?

Симулятори вирішують проблеми!

Так, саме симулятори здатні допомогти вам у розумінні того, як пілотувати радіокеровану модель. Тільки це не ті симулятори, в які грали ви - X-Plane і MSFS тут вам не допоможуть. Для того, щоб розбиратися з нехитрими правилами польоту, необхідно завантажувати спеціальне програмне забезпечення, здатне симулювати фізику польоту реальної радіокерованої моделі.

Як почати тренування? Є два варіанти:

  • Клавіатура. Тільки якщо ви спробуєте займатися за такою схемою, про успішні польоти можете забути. Справа в тому, що клавіатура не може передавати зусилля на джойстик, з її допомогою в принципі не вдасться створити імітацію реального передавача.
  • Передавач, підключений до ПК. Цей спосіб практично ідеальний, використовуючи передавач, ви зможете пристосуватися управляти віртуальною моделлю так само, як і реальної. Плюсом такого способу є те, що ви використовуєте пульт від вашого літака (вертольота), що дозволяє звикнути до управління саме вашим ЛА.

Не варто спокушатися ...

Саме так. Не варто, звикнувши до управління на ПК, вважати, що в поле ви зможете так само красиво керувати літаком. Симулятор - всього лише примітивна програма, яка хоч і намагається створити відчуття реального неба, справляється з цим лише максимум на чверть. Але звикнути до управління за допомогою таких програм ви зможете досить швидко. Однак в поле - обережність і ще раз обережність. Удачі в польоті!