Топ-100 кращих брендів світу 2017, дослідження reputation Institute

В нинішньому цифровому світі соцмереж справи компанії більш впливають на репутацію, ніж слова, і навіть, як не дивно, ніж ціни і відсоток знижки. А вже від репутації залежить, що і в якій кількості будуть купувати люди. У топ-100 кращих брендів світу від дослідницької компанії з промовистою назвою Reputation Institute увійшли не просто компанії, чия продукція і послуги відрізняються високою якістю, але ті, кому вдалося створити з покупцями міцну емоційний зв'язок.

Міцність емоційного зв'язку експерти Reputation Institute оцінювали за сімома основними критеріями:

  1. Якості продукції і послуг,
  2. інновацій,
  3. умовам праці,
  4. вмінню управляти,
  5. рівню соціальної відповідальності,
  6. лідерським якостям,
  7. ефективності і продуктивності.

Методологія визначення кращих брендів світу

Грунтуючись на цих показниках був вирахуваний середній бал, вже згідно з яким компанії розподілялися по сходах народної довіри. "Чудовий" рівень отримали ті, кому пощастило набрати більше 80 очок. Всю значимість цієї оцінки можна зрозуміти завдяки тому, що тільки компанії-переможниці вдалося досягти заповітного числа. 70-79 - це "відмінний" результат, а 60-69 - "посередній". Жодна компанія з топ-100 брендів не скотилася нижче 64.

У 2017 році топ-10 брендів з найвищою репутацією відрізняється зростанням значення предметів розкоші.На першому місці вже котрий рік перебуває швейцарська фірма Rolex , яка виробляє годинник преміум-класу і аксесуари до них. Це єдиний бренд, який досяг "чудового рівня" і набрав 80, 38 балів (Rolex отримала найвищі оцінки за показником "якість продуктів і послуг"). У десятку ввійшла і британська марка Rolls-Royce, що випускає престижні автомобілі, посівши сьоме місце.

Представляємо вам підбірку компаній з найкращою репутацією за версією Reputation Institute.

Майже половина всіх місць в десятці віддана виробникам споживчих товарів. Один з них - датська компанія LEGO, відома завдяки однойменному конструктору. Якщо в 2016 році вона займала шосте місце, то в 2017 році перейшла на друге, отримавши найвищу оцінку за показником "управління". А все через фільмів - починаючи з 2005 року компанія стабільно випускає по фільму-двом в рік, де знакові для сучасної кіноіндустрії герої втілені в іграшковому конструкторі (до речі, в 2017 році з'явився Бетмен з кубиків). Ще в десятку з виробників споживчих товарів увійшли Canon, BOSCH, SONY і, в перший раз за весь час, компанія з виробництва спортивного одягу і аксесуарів, ніжно улюблена певними верствами російського населення - Adidas.

Минулий рік видався несолодким для інтернет-компаній і виробників комп'ютерного обладнання - найдорожчий бренд 2017 року Google, втратив в репутації, змістившись з третього місця на п'яте, Microsoft взагалі зникла із зоряної десятки, отримавши одинадцяте місце. Але найгірше довелося Apple - в 2011 році горді носії знака яблука займали друге місце в рейтингу репутацій, але з тих пір їм вірять все менше і менше. Аж до того що в 2017 році Apple не тільки не увійшла в число вибраних, але і по неназваним укладачами рейтингу причин скотилася на двадцяте місце.А головний конкурент Apple, Samsung, взагалі перейшов ближче до кінця списку і тепер займає сімдесяте місце. Більше пощастило Intel - корпорація тріумфально повернулася в велику десятку після річної відсутності, зайнявши восьме місце.

Репутацію єдиною в десятці кінематографічної компанії Walt Disney Company не змогло зіпсувати навіть спірне "Пробудження Сили", адже в 2016 вийшли два мультфільми, які отримали високі оцінки як критиків, так і глядачів - "Зверополіс" і "Моана". В репутаційному рейтингу компанія на третьому місці.

Експерти Reputation Institute вважають, що цей рейтинг буде корисний не тільки покупцям, але і самим виробникам. Якщо компанія не потрапила в заповітну сотню, значить, є ще простір для вдосконалення.