Топ-10 способів позбутися від безсоння

Безсоння або инсомния - це недостатня тривалість або погана якість сну. Цей стан може виникнути через перевтому, хвороби, сильного шуму, зміни часового поясу і маси інших причин.

Якщо ви часто прокидаєтеся серед ночі, вранці встаєте з відчуттям втоми, весь день ходите як "сонна муха", і вже почали знаходити відмінності в мордах овець, яких вважаєте за 10 разу, значить, безсоння не оминула вас стороною.

Ось 10 способів позбутися від безсоння .

Зміст:

  • 10. Ворушіть пальцями
  • 9. Почекайте потрібний момент
  • 8. Складіть список справ на завтра
  • 7. Трохи шуму не зашкодить
  • 6. Менше кофеїну
  • 5. Не їжте щільно перед сном
  • 4. Чи не дрімаю днем ​​
  • 3. Займіться вправами
  • 2. Вимкніть телевізор
  • 1. Випийте склянку теплого молока

10. Ворушіть пальцями

Це звучить просто (і трохи нерозумно), але якщо ворушити пальцями ніг, лежачи в ліжку, це допомагає організму розслабитися. Робіть це, поки не відчуєте сонливість.

9. Почекайте потрібний момент

Спіть тільки тоді, коли відчуваєте втому. Якщо ви були в ліжку довше 30 хвилин, і все ще не заснули, встаньте і зробіть щось нудне, поки не відчуєте сонливість. Не дивіться телевізор, не влаштовуйте нічної обжерливості, так як це відправить вашому несвідомому неправильне повідомлення про винагороду за безсоння.

8. Складіть список справ на завтра

Багато людей лягають спати, думаючи про те, що має бути зроблено завтра.Так позбудьтеся цієї звички і зробіть "дамп мозку" перед сном. Проведіть 10 хвилин, записуючи те, що у вас на думці, або складаючи перелік нагальних справ на завтрашній день.

7. Трохи шуму не зашкодить

Секундочку ... У спальні повинно бути тихо, чи не так? Так і не так. Чим темніше і тихіше в кімнаті, тим глибше ви будете спати. Але додавання "білого шуму" в фоновому режимі може реально допомогти вам заснути. Ці монотонні тихі звуки будуть блокувати інші, більш тривожні звуки, які могли б змусити вас прокинутися. Плюс, коли ви спите, ви будете рідше прокидатися від інших шумів. Джерелом "білого шуму" в нічний час може бути вентилятор, розслаблююча музика, або звуки природи (наприклад, дощ, шум вітру, водоспад).

6. Менше кофеїну

Скоротіть вживання стимуляторів, таких як алкоголь і кофеїн в чаї? ? або кави, особливо у вечірній час. Стимулятори втручаються в процес засинання, і запобігають наступ глибокого сну. Ефекти кофеїну можуть тривати довго (до 24 годин), так що шанси на його вплив на сон значні.

5. Не їжте щільно перед сном

Звичка влаштовувати пізню вечерю не тільки активізує травну систему, а й відсуває сон, так як замість очікуваного розслаблення організм витрачає енергію на перетравлення їжі. Якщо ви страждаєте від шлунково-стравохідного рефлюксу (ГЕРБ) або печії, то вечірній перекус може погіршити симптоми. І не пийте багато рідини на сон грядущий, а то сечовий міхур нагадає про себе посеред прекрасного сновидіння.

4. Чи не дрімаю днем ​​

Післяобідній сон збиває біологічний годинник і зробить нічний засипання більш довгим і важким справою.

3. Займіться вправами

Йога, пілатес і тай-чи допомагають заспокоїти тіло і розум і входять в трійку кращих способів поліпшення сну без ліків.Тільки переконайтеся, що між вправою і сном буде тригодинної проміжок, це дасть тілу достатньо часу, щоб розслабитися.

2. Вимкніть телевізор

"Ось зараз вимкну телевізор (комп'ютер, смартфон, потрібне підставити) і піду спати" - думаєте ви. Однак яскраве світло, що йде від екрану, не заспокоює мозок, а навпаки, стимулює його до роботи. А це негативно впливає на вироблення гормону сну, мелатоніну. До того ж, непоборну бажання о першій годині ночі дізнатися, чи є у пінгвіна коліна, подивитися фільм жахів або оновити сторінку новин забиває голову інформаційним сміттям. Дайте мозку відпочити, вимкніть гаджети за годину до сну.

1. Випийте склянку теплого молока

Тепле молоко очолює список дієвих засобів від безсоння. Воно надає заспокійливу дію на організм, завдяки вмісту амінокислоти під назвою триптофан. З триптофану утворюється мелатонін. Терпіти не можете тепле молоко? Додайте в нього краплю-другу екстракту ванілі. І це теж не викликає ентузіазму? Спробуйте ромашковий чай.