Топ-10 порад для успішного керівника

Успішними босами найчастіше народжуються, але багато чому можна навчитися і в житті. Хороший керівник може так побудувати роботу персоналу, щоб люди хотіли працювати заради однієї тільки похвали.

Необхідно пам'ятати, що начальник - НЕ тиран. Він повинен підтримувати колектив, а не "гнобити" працівників, підвищуючи свою зарозумілість за рахунок інших людей. То який він - справжній начальник? У даній статті виділимо найбільш корисні поради для успішного керівника , які обов'язково знадобляться в житті.

Зміст:

  • Рада №1. Визначайте пріоритети
  • Рада №2. Вивчайте психологію
  • Рада №3. Навчіться слухати людей
  • Рада №4. Красиво і правильно говорите
  • Рада №5. Будьте уважні до всього
  • Рада №6. Визначте мета
  • Рада №7. Згуртування колективу - основне завдання
  • Рада №8. Послідовність в діях - вкрай важливе завдання
  • Рада №9. Завжди залишайтеся людиною
  • Рада №10. Ввічливість і такт - запорука успіху

Рада №1. Визначайте пріоритети

Хороший керівник повинен знати життєві пріоритети кожного свого підлеглого. Це допоможе підібрати до нього "ключик". Наприклад, одна людина дуже честолюбний і йому необхідно постійне визнання заслуг, а іншого необхідно підганяти, щоб він діяв активніше.

Рада №2. Вивчайте психологію

Дану рекомендацію цілком можна "скріпити" разом з першим радою. Щоб бути хорошим начальником, в першу чергу потрібно мати певні знання в області психології.Якщо хоча б дещицю інформації, отриманої з таких книг, застосовувати на практиці, то ефективність управління обов'язково підвищиться - це доведено.

Рада №3. Навчіться слухати людей

Уміння слухати зустрічається все рідше. До певної міри це дар. Необхідно завжди з інтересом вислуховувати все, що намагається донести співробітник. При цьому бажано ставити запитання, цікавитися всім, про що він говорить. У цьому випадку працівник зрозуміє, що його думка важлива для колективу в цілому і керівника зокрема.

Рада №4. Красиво і правильно говорите

Хороший керівник повинен вміти добре говорити і чітко висловлювати свої думки. У цьому випадку співробітник зрозуміє, про що йде мова, і яке завдання він повинен виконати. Не можна давати приводів для знущань, адже тоді завдання ніхто не буде сприймати всерйоз. У будь-якому починанні необхідно зуміти грамотно сформулювати кінцеву мету.

Рада №5. Будьте уважні до всього

На ранкових зборах необхідно звертати увагу на заслуги кожного працівника. Якщо є недоліки, то на них необхідно спокійно і без зайвих нервів вказувати. Бездіяльність має підкреслено, ініціатива - вихвалятися.

Рада №6. Визначте мета

В голові у керівника обов'язково повинен бути план перспективного розвитку. При цьому його необхідно зуміти донести до підлеглого персоналу. В цьому випадку ефективність роботи підвищиться в кілька разів.

Рада №7. Згуртування колективу - основне завдання

Різні інтриги, сварки та інші неприємні моменти, які можуть позначитися на згуртованості колективу, необхідно припиняти. Більш того, бажано робити все можливе, щоб об'єднувати колектив під одним гаслом.Наприклад, потрібно якомога частіше збиратися разом і виходити на природу.

Рада №8. Послідовність в діях - вкрай важливе завдання

Начальник повинен бути послідовний у своїх діях. Всі обіцянки необхідно виконувати і однаково ставитися до всіх співробітників. Улюбленців в колективі бути не повинно. Якщо слова керівника будуть розходитися з ділом, тоді підлеглі просто перестануть вірити своєму босові. Крім цього, якщо один працівник був покараний за п'ятихвилинне запізнення, а іншому нічого не було за півгодини затримки, тоді виникне безумовно недовіру і пересуди всередині колективу.

Рада №9. Завжди залишайтеся людиною

Якщо один із співробітників чимось засмучений довгий час і "сам не свій", то не зайвим буде поцікавитися, що сталося. Можливо, доведеться "розщедритися" на пару відгулів або допомогти фінансово. Подібна людяність запам'ятатися співробітнику надовго - в цьому можна бути впевненим.

Рада №10. Ввічливість і такт - запорука успіху

З людьми потрібно розмовляти ввічливо і не піднімаючи голос. Але "бити батогом" іноді просто необхідно. Постійно лякати звільненням не потрібно, адже рано чи пізно такі загрози перестають сприйматися всерйоз. Якщо вже зважилися когось звільнити, то обов'язково зробіть це. Керівника повинні поважати і навіть трохи боятися. Його повинно бути чути навіть тоді, коли він говорить тихо.

Виконавши десять вищенаведених порад, можна стати успішним керівником для свого колективу.