Топ-10 порад для батьків першокласників

Перший раз в перший клас! Щороку цього дня з хвилюванням чекають тисячі юних першокласників. Вони ще не знають, що чекає їх попереду, які труднощі і радості, хвилювання і перемоги. Для батьків маленьких учнів перші місяці в школі стають справжнім іспитом на витримку і терпіння.

Допомогти своєму малюкові переступити шкільний поріг без стресів, втрат і переживань допоможуть нехитрі підказки, зібрані в сьогоднішньому Топ-10 порад для батьків першокласників .

Зміст:

  • 10. Слідкуйте за власною поведінкою
  • 9. Розвивайте самостійність
  • 8. Не лякайте школою
  • 7. Поділіться досвідом
  • 6. Купуйте шкільне приладдя разом
  • 5. Заздалегідь привчайте до шкільного режиму
  • 4. Пограйте в школу
  • 3. Залиште час і місце для ігор
  • 2. Разом приготуйте будинку місце для занять
  • 1. Проведіть екскурсію по школі

10. Слідкуйте за власною поведінкою

Все батьківські переживання відбиваються на обличчі, а діти прекрасні психологи - вони зчитують і моментально переносять на себе мамине або татове ставлення до будь-якого предмету. Природно, важче буде тим малюкам, чиї батьки нервують і переживають напередодні початку навчання. А ось позитивно налаштовані і спокійні батьки напевно передадуть дитині позитивний заряд.

9. Розвивайте самостійність

Самостійно зібрати портфель, приготувати шкільну форму, завести будильник на ранок ... Чудово, якщо всі ці речі дитина звикне виконувати самостійно.Природно, під негласним контролем з боку батьків, який повинен бути максимально непомітним.

8. Не лякайте школою

Ніколи не слід говорити майбутньому першокласнику: "Ось в школі тебе відучать від пустощів!", "На уроках з тебе шовкового зроблять" і т. Д. Подібні висловлювання сформують стійке небажання відправлятися в заклад, де чекає явна муштра і нічого іншого.

7. Поділіться досвідом

Дістаньте старі фотографії - нехай дитина побачить, як тато в перший раз несе букет своїй вчительці, а мама тягне руку на відкритому уроці. Згадайте веселі та цікаві історії з власного шкільного життя. Напевно досвід батьків допоможе малюкові налаштуватися і з нетерпінням чекати початку занять.

6. Купуйте шкільне приладдя разом

Нехай малюк візьме участь у виборі пенала, ранця і інших речей. Чи не противитися, якщо на ластику або рюкзаку буде улюблений мультяшний герой. Адже речі, які ми любимо, приносять позитивні емоції, настільки важливі для першокласника. Природно не варто переборщувати - надмірно яскраві зошити і канцелярське приладдя можуть відволікати від занять.

5. Заздалегідь привчайте до шкільного режиму

Якщо дитина не звикла рано вставати, йому буде дуже важко з початком занять. Краще звикати до нового режиму за 2-3 тижні до 1 вересня. Але і в останні дні не пізно починати - розкажіть дитині, як побудований день учня, коли підйом, скільки займає дорога до школи, що таке зміна і т. Д.

4. Пограйте в школу

Діти найлегше сприймають нові знання в ігровій формі. Тому варто неодмінно пограти в школу з майбутнім першокласником. Нехай малюк звикне відповідати, коли вчитель запитує, нехай спробує вийти до імпровізованої дошці і попрацювати над своїми першими прописами.

3. Залиште час і місце для ігор

Незважаючи на те, що ігрова діяльність у школяра відходить поступово на задній план, не варто позбавлятися від іграшок. Нехай у дитини залишиться час і місце для улюблених розваг. З іграшками малюк зможе розслабитися, відволіктися і по-справжньому відпочити.

2. Разом приготуйте будинку місце для занять

Зручне місце для приготування домашніх завдань має, безумовно, подобатися дитині. Проведіть аналогію з робочим місцем дорослого - нехай син або дочка пишаються своїм новим столом. Ну і не варто забувати про приємні дрібниці, які дитина може вибрати сам - олівців з улюбленим мульт-героєм або яскрава настільна лампа.

1. Проведіть екскурсію по школі

Незнайома обстановка завжди лякає. А ось якщо заздалегідь почати гуляти вечорами в шкільному дворі, а вдень зайти в будівлю, показати малюкові шкільні класи та коридори, школа відразу стане більш знайомої і менш лякаючою.