Топ-10 ознак того, що співрозмовник Вас обманює

Як викрити брехуна? Відповісти на це питання зовсім непросто. Хоча психологи, особливо, що працюють на секретні служби, стверджують, що брехня дається людині нелегко, а значить, він мимоволі видає себе жестами, поглядами, мімікою.

У сьогоднішній корисної добірці ми представляємо Топ-10 ознак того, що співрозмовник Вас обманює . Правда, варто пам'ятати, що описані ознаки можуть бути як ознакою брехні, так і наслідком стресу або сильного хвилювання.

Зміст:

  • 10. Бурхлива суперечка
  • 9. Стиснуті губи
  • 8. Дотики до шиї, рота або підборіддя
  • 7. Дотики до очей
  • 6. Заховані великі пальці рук
  • 5. Підвищення тембру голосу і збільшення швидкості мови
  • 4. Покашлювання
  • 3. Тікає погляд
  • 2. Зціплені руки
  • 1. Облудна посмішка

10. Бурхлива суперечка

Коли у відповідь на перше ж питання співрозмовник починає бурхливо дискутувати, це означає явний психологічний дискомфорт. Як правило, надмірно активна аргументація - це ознака того, що опоненту є що приховувати.

9. Стиснуті губи

Людина стискає губи, коли відчуває дискомфорт і явно не бажає розповідати що-небудь. Також ознакою обману і нервозності є покусування губ.

8. Дотики до шиї, рота або підборіддя

Торкання шиї, особливо яремної ямки, говорять про нервозності і страху. Чоловіки часто починають в такій ситуації поправляти краватку.Жінки в такій ситуації можуть накручувати на палець пасма волосся на рівні шиї. Ще одним явною ознакою є мимовільне бажання прикрити долонею рот.

7. Дотики до очей

Потирання очей під час складної розмови - не ознака втоми, а бажання сховатися від співрозмовника. Психологи стверджують, що навіть сліпі від народження люди, почувши неприємний питання, часто інстинктивно прикривають долонею очі.

6. Заховані великі пальці рук

Коли людина ховає або опускає великі пальці, значить, він відчуває невпевненість, навіть якщо слова і фрази звучать впевнено і напористо.

5. Підвищення тембру голосу і збільшення швидкості мови

Часто люди, видаючи невірні відомості, мимоволі говорять швидше звичайного, а їх голос стає вище.

4. Покашлювання

Говорити неправду досить складно, тому брехуни часто покашлює на початку або ж в кінці фрази. Найчастіше кашель перед відповіддю на питання - це можливість витримати паузу і подумати над непростим відповіддю.

3. Тікає погляд

Навіть досвідчені брехуни часто ховають очі від співрозмовника. Не обов'язково це буде погляд, опущений в підлогу, це може бути роздивляння дрібниць на столі, вивчення власних рук і т. Д.

2. Зціплені руки

Обман вимагає напруги, яке часто виражається в стисканні рук. Обманщик схрещує руки, або ховає їх під стіл або стискає кулаки в кишенях.

1. Облудна посмішка

Посмішка надає відтінок щирості будь-яким словам. Але оманлива посмішка завжди видно. Як правило, у брехуна посміхається тільки рот, посмішка коротка, трохи нервова, швидко зникає.