Топ-10 торгових мереж, які порушують права споживачів

Росспоживнагляд склав чорний список великих торгових закладів, в яких були виявлені різні порушення в ході перевірок, що проводилися з 2013 року. Такі магазини мають всі шанси потрапити в план перевірок на наступний рік. Про це повідомила глава московського управління Росспоживнагляду Олена Андрєєва в ході інтерв'ю мережевому виданню m24. ru.

За весь 2014 рік Росспоживнагляд виписав 4 млн рублів штрафів і по суду призупинив діяльність 118 об'єктів. А за нинішній рік торговельні мережі Москви, що порушують права споживачів, заплатили штрафів на 293 млн. Рублів і 120 об'єктів призупинили свою діяльність. Настільки різке зростання штрафів пояснюється тим, що Росспоживнагляд тепер може нагрянути з перевіркою раптово, не повідомляючи підприємців.

Ось як виглядає десятка торгових мереж-порушників , за версією відомства. Топ-10 був складений за результатами перевірок, проведених у зв'язку зі зверненнями жителів і громадських організацій підприємств.

Зміст:

  • 10. "Атак"
  • 9. "Магнолія"
  • 8. "Вікторія"
  • 7. "Магніт"
  • 6. "Сьомий континент"
  • 5 . "Білла"
  • 4. "Ашан"
  • 3. "Перехрестя"
  • 2. "Діксі"
  • 1. "Пятерочка"

10. "Атак"

Ця мережа магазинів належить французькій групі "Ашан". Пропонує споживачам товари бренду "Ашан", продукцію приватних торгових марок, а також власного бренду "Кожен день".

9. "Магнолія"

До мережі входить 150 продуктових магазинів "крокової доступності", в кожному магазині є власний м'ясний цех, що пропонує м'ясні напівфабрикати, котлети і купати.

8. "Вікторія"

Станом на грудень 2014 року в мережу продовольчих магазинів "Вікторія" входили 94 магазини. Їх переваги для покупців: наявність дисконтної карти, багатий асортимент, свіжа випічка. Є і негативні відгуки з приводу "Вікторії" з приводу: високих цін, різних цін (зазначених в буклеті та на ціннику в магазині), наявності зіпсованих і прострочених продуктів.

7. "Магніт"

Велика частина магазинів цієї компанії мають формат "в крокової доступності". У 2015 році журнал Forbes включив рітейлер "Магніт" в топ-100 найбільш інноваційних компаній світу.

6. "Сьомий континент"

Один з найбільших учасників роздрібного ринку Росії, зі 156 магазинами в різних регіонах Росії. У 2011 році "Сьомий континент" вже потрапляв в поле зору Росспоживнагляду, тоді відомство перевірило 85 магазинів в 10 адміністративних округах столиці. У всіх торгових точках були знайдені порушення законодавства у сфері захисту прав споживачів і санітарно-епідеміологічних вимог.

5. "Білла"

Належить німецької REWE Zentrale. Любимо покупцями за величезний асортимент товарів, в кого числі кондитерських виробів, побутової хімії і товарів для краси, регулярні акції. Негативні відгуки споживачів пов'язані з наявністю гнилих продуктів, невідповідністю цін на ціннику і на вагах, невідповідністю зазначеної і реальної маси продуктів.

4. "Ашан"

Мережа продуктових гіпермаркетів періодично зазнає критики за порушення прав споживачів. У серпні 2015 року Росспоживнагляд опублікував результати дослідження проб м'ясної продукції, відібраної в магазинах "Ашан" Московської і Тульської областей. У частині зразків з московського регіону була знайдена листерия і підвищений вміст кишкової палички.

3. "Перехрестя"

Станом на 30 вересня 2014 року в торговельну мережу "Перехрестя" входило 389 супермаркетів в 8 регіонах РФ. У 2009 році в один з магазинів мережі прийшов Володимир Путін (тоді обіймає посаду прем'єр-міністра) і за підсумками відвідування висловив думку, що націнка на товари в "Пятерочка" занадто висока.

2. "Діксі"

Друге місце в топ-10 рітейлерів-порушників дісталося компанії "Діксі". Вона першою в Росії отримала право ексклюзивного продажу продукції ряду міжнародних торгових марок, таких як Unilever, Schwarzkopf, Wella, Henkel і ін. У 2012 році вона запустила власний бренд "Д", а в 2014 торгова мережа відкрила свій 2000 магазин.

1. "Пятерочка"

Мережа "Пятерочка" об'єднує 5400 магазинів по всій Росії і в 2010 році була визнана маркою №1 за результатами нагороди Року народної довіри . Ось і в антирейтингу торгових мереж 2015 »Пятерочка" посіла перше місце, хоча цим не престижно хвалитися перед споживачами.