Топ-10 найбільших у світі діамантів

Діаманти протягом тисячоліть привертали увагу людей багатих, знатних і можновладців. Великий діамант став символом певного статусу. Ці камені вінчали корони великих правителів, прикрашали декольте найпрекрасніших жінок і просто служили, та й служать, предметом загального захоплення.
Сьогодні ми пропонуємо помилуватися на Топ-10 найбільших у світі діамантів . Багато з них мають історію, повну таємниць, трагедій, загадок і інтриг.

Зміст:

  • 10. Зірка тисячоліття (Millennium Star)
  • 9. Червоний Хрест (Red Cross)
  • 8. Де Бірс (De Beers)
  • 7. Ювілейний (Jubilee)
  • 6. Кохінур (Koh-i-noor)
  • 5. Сторіччя (The Centenary)
  • 4. Дух де Грізогоно (Spirit of de Grisogono)
  • 3. Незрівнянний (Incomparable)
  • 2. Куллінан I (Cullinan I)
  • 1. Золотий ювілей (The Golden Jubilee)

10. Зірка тисячоліття (Millennium Star)

Цей безбарвний діамант важить 203, 04 карата (40, 6 грама) і має форму груші з 54 гранями. Камінь належить всесвітньо відомої компанії "Де Бірс". Алмаз вагою в 777 карат, з якого був виготовлений цей діамант, був знайдений в Конго в 1990 році. Обробка каменю зайняла у ювелірів більше 3 років. Камінь застрахований на 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

9. Червоний Хрест (Red Cross)

Цей діамант був виготовлений з канарково-жовтого алмаза вагою 205, 07 карата (41 грам). Крізь верхню межу каменю чітко видно восьмикутний мальтійський хрест. Крім того, діамант вміє світитися в темряві, віддаючи накопичений за день світло.Нинішній власник діаманта невідомий.

8. Де Бірс (De Beers)

Блідо-жовтий камінь вагою 234, 65 карата (46, 9 грама) був виготовлений з алмаза, виявленого в 1888 році в Південній Африці. Спочатку камінь прикрашав церемоніальне намисто індійського принца Патіали. Після смерті принца камінь зник, і ім'я його нинішнього власника залишається загадкою.

7. Ювілейний (Jubilee)

Цей діамант має вагу 245, 35 карата (49 грам) і огранований у формі "кушон". Алмаз, з якого був виготовлений "Ювілейний", виявили в Південній Африці в 1895 році. Свою назву камінь отримав на честь ювілею правління британської королеви Вікторії. Діамант багато разів змінював господарів, поки Поль-Луї Вейллер не набув його для музею інституту Смитсона, де камінь можуть побачити всі бажаючі.

6. Кохінур (Koh-i-noor)

Сьогодні цей легендарний діамант вагою в 105 карат прикрашає корону британської королеви Єлизавети. Історія каменю налічує щонайменше 8 століть. Спочатку Кохінур мав легкий жовтий відтінок, але після переогранки в 1852 році став абсолютно прозорим.

5. Сторіччя (The Centenary)

Цей унікальний діамант в 273, 85 карата (54, 8 грама) належить компанії "Де Бірс". Камінь має оригінальну форму, що нагадує серце, а також чудові характеристики - вищу групу кольору (D) і чистоту (FI). Експерти стверджують, що подібних характеристик не має жоден діамант однакового розміру.

4. Дух де Грізогоно (Spirit of de Grisogono)

Камінь вагою 312, 24 карата (62, 4 грами) є найбільшим в світі чорним діамантом. Швейцарський ювелір Фаваз Груозі надав діаманту форму троянди, використавши древній стиль ограновування, популярний в Індії. Сьогодні камінь вінчає чудове кільце з білого золота.Належить діамант ювелірної компанії "Де Грізогоно".

3. Незрівнянний (Incomparable)

Алмаз, з якого народився цей діамант, випадково знайшла юна дівчина біля покинутої шахти в Конго. Вага каменю становить 407, 5 карата (81, 5 г). "Незрівнянний" має оригінальну трикутну форму і золотисто-жовтий колір. У 1988 році камінь був придбаний швейцарцем Теодором Горовицем за 12 мільйонів доларів.

2. Куллінан I (Cullinan I)

Цей камінь був виготовлений з найбільшого в світі алмазу Куллінан, виявленого в 1905 році. З алмаза вийшло кілька огранених каменів, найдорожчий діамант Куллінан I. Камінь важить 530, 2 карата і має форму "панделок" з 74 гранями. Сьогодні камінь зберігається в лондонському Тауері в складі скарбів британської корони. До речі, ще одна частина алмаза Куллінан прикрашає корону Британської Імперії, розташувавшись під рубіном "Чорний принц".

1. Золотий ювілей (The Golden Jubilee)

Жовто-коричневий алмаз, з якого виготовили найбільший в світі діамант , важив 755, 5 карата. Після ограновування, яка тривала 2 роки, камінь має вагу 545, 67 карата. Форма діаманта називається "кушон з елементами вогненної троянди". Сьогодні камінь належить королівській сім'ї Таїланду.