Топ-10 найвидатніших пам'яток Європи

Британське видання The Telegraph склало список визначних пам'яток Європи , які варто обов'язково відвідати хоча б раз у житті - помилуватися природою , доторкнутися до історії або просто відпочити і змінити обстановку. У список увійшли і туристичні центри Росії - Червона площа виявилася на 14 місці, а Ермітаж - на 29. А так виглядає топ-10 головних європейських пам'яток за версією The Telegraph.

Зміст:

  • 10. Атлантична дорога, Норвегія
  • 9. Замок Шенонсо, департамент Луара, Франція
  • 8. Маттерхорн, Швейцарія
  • 7. Свята Софія, Стамбул, Туреччина
  • 6. Semana Santa, Іспанія
  • 5. Памуккале, Туреччина
  • 4. Акрополь, Греція
  • 3. Сикстинська капела, Італія
  • 2. Собор святого сімейства, Барселона, Іспанія
  • 1. Вар, Франція

10. Атлантична дорога, Норвегія

Частина національної туристичної дороги №64 пов'язує між собою низку кам'янистих островів біля узбережжя Норвегії. Вже самі по собі мости являють собою цікаве з архітектурної точки зору видовище (особливо так званий "п'яний" міст). Але навколишні краєвиди вражають суворої північної красою - Чорне море, сліпучі сніжні вершини, а якщо пощастить, можна помітити, що пропливають повз китів.

9. Замок Шенонсо, департамент Луара, Франція

Прекрасний замок, розташований на мосту через річку Шер, був колись побудований королем Генріхом II для своєї фаворитки, Діани де Пуатьє.Він немов зійшов зі сторінок казки, і навіть діти (не секрет, що діти рідко живлять повагу до пам'ятників архітектури) будуть раді заглянути всередину. Вирушаючи в автобусний тур по Європі, обов'язково відвідайте Францію.

8. Маттерхорн, Швейцарія

Подорож до вершини Маттерхорн рекомендується тільки найдосвідченішим альпіністам. Тому краще насолоджуватися видами на величну снігову вершину з Церматта, одного з найвідоміших курортів Швейцарії. Гора пірамідальної форми висотою 4 478 метрів скорилася людині всього 150 років тому і коштувала першопрохідникам чотирьох людських життів.

7. Свята Софія, Стамбул, Туреччина

Колись Свята Софія була християнським храмом, потім, після завоювання Константинополя, стала мечеттю, а тепер вона музей (хоча все одно з мінаретів кілька разів на день лунають заклики на молитву). Усередині величезної будівлі можна побачити залишки блискучої візантійської мозаїки і шедеври арабської каліграфії.

6. Semana Santa, Іспанія

Semana Santa - це Страсна седмиця, тиждень, що передує Великодню. В цей час в католицькій Іспанії відбувається безліч релігійних процесій. Немов дійшли до нас з глибин Середньовіччя фігури в гострих капюшонах несуть від церкви до церкви платформи з фігурами, які зображують сцени з біблійної історії.

5. Памуккале, Туреччина

Цей химерний природний пам'ятник нагадує собою низку гігантських сходинок - кам'яних басейнів, наповнених яскраво-блакитною водою. Неподалік знаходиться древнє місто Іераполіс. Правда, милування дивом природи можуть зіпсувати нескінченні натовпи туристів: Памуккале є однією з найбільш відвідуваних визначних пам'яток в Туреччині.

4. Акрополь, Греція

Майже три мільйони людей щороку відвідують цей історичний пам'ятник старовиною в 26 століть. Варто заглянути туди вночі, коли Парфенон залитий золотим світлом на тлі темного південного неба.

3. Сикстинська капела, Італія

Шедевр шедеврів Мікеланджело розташований в Апостольському палаці у Римі. Фреска із зображенням Страшного суду займає всю стіну за вівтарем, а стеля розміром 40 на 13 метрів покритий картинами на біблійну тематику.

2. Собор святого сімейства, Барселона, Іспанія

Хоча будівництво собору, спроектованого Гауді ще в кінці 19-го століття, що не завершилось і досі, він являє собою чудове видовище. А на оточуючих вулицях розташовані зведені тим же архітектором будинку з вікнами-льодяниками, немов прямо з казки.

1. Вар, Франція

І лідером рейтингу пам'яток, які рекомендується побачити хоча б раз в житті, стала місцевість під назвою Вар - одна з адміністративних одиниць регіону Прованс, Франція. Вар вважається одним з найкрасивіших місць у Франції, але ж в цій країні є на що подивитися. Зеленувато-блакитні води Горж дю Верон, розкішні лавандові поля, крихітні кам'яні будиночки, що ховаються в складках горбистій місцевості, кучеряве серпантином дороги ... І, звичайно, готелі і пансіони, де можна відмінно пообідати, помилуватися видами, відпочити від міських натовпів і скуштувати справжнього Провансу .