Топ-10 кращих робіт world Press Photo 2012

Підбито підсумки найбільшого і найпрестижнішого конкурсу новинних фоторепортерів World Press Photo 2012. У нинішньому році учасниками конкурсу стали 5 247 репортерів з 124 країн, які представили 101 254 фотознімку.

Ми пропонуємо Вашій увазі десятку кращих робіт World Press Photo 2012 . Кожна з фотографій зайняла призове місце в одній з дев'яти категорій.

10. Почесний приз в категорії "Гарячі новини" зайняв знімок індійського фотографа Саліла Бера (Salil Bera). На фото самець леопарда накидається на лісничого. Людина все частіше виявляється на території диких тварин, тому зіткнення людини і леопарда відбуваються все частіше. Зображений на знімку звір не вижив після пострілу дозою транквілізатора, ставши одним з 260 тварин, які загинули в 2011 році.

9. Перше місце в категорії "Спорт" присуджено фотографії американського репортера Дональда Міралля молодшого (Donald Miralle, Jr). На знімку відображена тренування плавців на Гаваях перед одним з найскладніших в світі чемпіонатом з триатлону "Ford Ironman".

8. Перше місце в категорії "Загальні новини" отримало фото італійського журналіста Алекса Маджолі (Alex Majoli). На знімку виступу демонстрантів на площі Тахрір у відповідь на відмову Хосні Мубарака покинути пост президента.

7. Перше місце в категорії "Портрети" зайняла фотографія датчанки Леркі Посселт (Laerke Posselt). На фото 27-річна актриса Мелліка Мехрабан, іранка за походженням дівчина виросла в Данії.Однак успішний дебют Меллікі відбувся в 2011 році в Ірані.

6. Перше місце в категорії "Повсякденне життя" отримав знімок Даміра Саголжа (Damir Sagolj). Автор зобразив фото Кім Ір Сена на будівлі в північнокорейському Пхеньяні.

5. Перше місце в категорії "Сучасне життя" взяв фотознімок Брента Стиртона (Brent Stirton). На фото наркоманка по імені Марія з українського Кривого Рогу, яка торгує власним тілом, приймаючи безліч чоловіків протягом дня. Марія таким чином заробляє на життя собі і 9-річної дочки, витрачаючи значну частину грошей на наркотики.

4. Перше місце в категорії "Гарячі новини" зайняла робота Юрія Козирєва. На знімку зображені лівійські заколотники в Рас-Лануфі в період протистояння Муаммару Каддафі.

3. Перше місце в категорії "Природа" присудили фотографії Дженні Росс (Jenny E. Ross). Автор сфотографувала білого ведмедя, що намагається по скелях дістатися до пташиних гнізд. Традиційна їжа ведмедя - тюлені, які через танення льодів тепер мешкають на північ від, позбавляючи хижака звичного корму.

2. Перше місце в категорії "Мистецтво та розваги" завоювала робота Давида Голдмана (David Goldman). На фото солдат з Канади Бен Вандандайг на оперативній базі Гхар в афганській провінції Кандагар розважається грою на барабанах.

1. Перше місце в категорії "Люди в новинах", а також перемога в номінації " Найкраще фото року " дісталися знімку Самюеля Аранда (Samuel Aranda). На фото жінка обіймає пораненого сина, який постраждав під час демонстрацій в Ємені, спрямованих проти правління президента Алі Абдулли Салеха. Дія відбувається в мечеті, яка на час стала польовим госпіталем.

Все роботи переможців World Press Photo збирають на виставку, яка щорічно приваблює мільйони відвідувачів в різних країнах, в тому числі і у нас в Росії.