Топ-10 нових видів рослин і тварин

Людство давно перестало чекати відкриттів від рідної планети. І білих плям на картах не залишилося, і нога людини ступила вже всюди. Ми чекаємо зустрічей з іншими цивілізаціями, запускаємо на орбіту телескопи і відправляємо радіосигнали до кордонів сонячної системи. А між тим, Земля ще може піднести нам масу сюрпризів.

Вчені регулярно стикаються з біологічними видами, раніше невідомими науці. Сьогодні ми публікуємо Топ-10 нових видів рослин і тварин , виявлених в різних куточках планети. Дані були зібрані в 2011 році Міжнародним інститутом по дослідженню видів Університету штату Арізона (США).

Зміст:

  • 10. Тарантул Сазіма (Pterinopeima sazimai)
  • 9. Ходячий кактус (Diania cactiformis)
  • 8. Багатоніжка-велетень (Crurifarcimen vagans)
  • 7. Непальська осінній мак (Meconopsis autumnalis)
  • 6. Гриб "Губка Боб Квадратні Штани" (Spongiforma squarepantsii)
  • 5. Оса-паразит (Kollasmosoma)
  • 4. Нічна орхідея (Bulbophyllum nocturnum),
  • 3. Диявольський черв'як (Halicephalobus mephisto)
  • 2. Коробкова медуза Бонайре (Bonaire banded box jelly, Tamoya ohboya)
  • 1. Кирпоноса Мавпа, що чхає (Snub Nosed Monkey)

10. Тарантул Сазіма (Pterinopeima sazimai)

зустрічається на гірському плато Шапади-Диамантина в бразильському штаті Баія. Вперше ці великі павуки - птахоїди були виявлені в 1970-х роках бразильським зоологом Іваном Сазіма, в честь якого і було названо. Відмінною рисою павука є яскраво-сині ворсинки на тілі і кінцівках.

9. Ходячий кактус (Diania cactiformis)

- зовсім не новий вид земної флори, а скам'яніла знахідка археологів, яка отримала своє ім'я через схожість з колючим рослиною. Ці безхребетні мешкали на Землі близько 520 мільйонів років тому. Вони володіли червоподібним тілом і значною кількістю ніг.

8. Багатоніжка-велетень (Crurifarcimen vagans)

має розмір близько 16 см. Живуть найбільші на Землі багатоніжки в Східній Танзанії. Діаметр тіла - близько 1. 5 см, тіло складається з 56 сегментів, кожен з яких оснащений парою ніг.

7. Непальська осінній мак (Meconopsis autumnalis)

- нову рослину, виявлене в Непалі на висоті від 3 300 до 4 200 м над рівнем моря. Високогірний квітка має яскраво-жовті пелюстки і дуже прикрашає схили, рослинність яких на такій висоті досить бідна. Скоріш за все, вигляд не був описаний до теперішнього часу лише тому, що на такій висоті рідко виявляються вчені-ботаніки.

6. Гриб "Губка Боб Квадратні Штани" (Spongiforma squarepantsii)

був названий на честь героя відомого мультфільму. Ело гриба дійсно можна стиснути, як губку, після чого воно легко повертається в звичний стан. Виростає дивовижний гриб в лісах на острові Борнео.

5. Оса-паразит (Kollasmosoma)

вишукує мурах, які стають їжею для майбутнього потомства. Причому швидкість процесу вражає: щоб відкласти яйця оса витрачає всього 1/20 секунди. Мешкає оса-паразит в околицях Мадрида.

4. Нічна орхідея (Bulbophyllum nocturnum),

розкриває свої квіти виключно в темний час доби. Мешкає ця рослина в Папуа - Новій Гвінеї. Це єдиний з 25 тисяч видів орхідей, що віддає перевагу темряву. Ученим ще належить дізнатися, хто запилює ночами цю загадкову орхідею.

3. Диявольський черв'як (Halicephalobus mephisto)

- одне з найменших тварин планети . Довжина тіла цього нового хробака - близько 0, 5 мм. Виявили його на глибині в 1. 3 км в шахті на території ПАР. Диявольський черв'як визнаний самим глубокожівущім сухопутним багатоклітинних організмом на Землі . Умови проживання у нього справді пекельні - стабільно висока температура повітря і величезний тиск.

2. Коробкова медуза Бонайре (Bonaire banded box jelly, Tamoya ohboya)

- дивно красива тварина з довгими стрічковими хвостами-щупальцями. Свою назву медуза отримала по імені голландського острова Бонайре, розташованого в Карибському морі.

1. Кирпоноса Мавпа, що чхає (Snub Nosed Monkey)

- новий вид приматів, виявлений вченими в Північній М'янмі в 2011 році. Першими мавп з видатними губами і широкими, що відносяться вгору ніздрями помітили місцеві мисливці. Тіло тварини покрито чорним хутром, а на підборідді зростає невелика біла борідка. Через дивного будови носа мавпи чхають під час дощу від потрапляє в ніздрі вологи. Чисельність популяції вчені оцінюють в 260-330 особин. Настільки мала чисельність ставить тільки виявлений вид на грань вимирання, тому йдеться про занесення його до Червоної книги.