Топ-10 найкорисніших продуктів харчування

Складаючи збалансований раціон харчування, ми бажаємо включити в нього найкорисніші продукти . На щастя, про достоїнства тих або інших складових нашого меню часто пишуть дієтологи, імунологи, гастроентерологи та лікарі інших спеціалізацій.
Ми постаралися відповісти на питання: " Які продукти корисні ?", Склавши власний топ-10 на підставі рекомендацій медичних працівників і фахівців по здоровому харчуванню.
Отже, сьогодні в нашому рейтингу представлені найкорисніші продукти харчування .

Зміст:

  • 10. Горіхи
  • 9. Ягоди
  • 8. Кисломолочні продукти
  • 7. Зелений чай
  • 6. Бобові
  • 5. Мед
  • 4. Гречана і вівсяна крупа
  • 3. Оливкова олія і жирні сорти риби
  • 2. Яблука
  • 1. Цибулю і часник

10. Горіхи

містять величезну кількість необхідних людині мінеральних речовин, жирів і вітамінів. Вони калорійні, прекрасно втамовують голод, благотворно впливають на серцево-судинну і кровотворну системи, підсилюють гостроту зору.

9. Ягоди

не випадково опинилися в числі 10 найкорисніших продуктів . Фахівці особливо виділяють цілющі властивості чорниці, лохини, полуниці і журавлини. Високо цінуються корисні властивості такої ягоди, як томат. Улюблені всіма помідори містять активний антиоксидант лікопін.

8. Кисломолочні продукти

- незамінне джерело кальцію і корисних для організму людини лакто і біфідо-бактерій.Кефір, сир, ряжанка - корисні продукти для підшлункової залози , кишечника і травної системи в цілому.

7. Зелений чай

давно став для нас звичним і знайомим. Він зміцнює судини, знижує тиск, рівень цукру і холестерину крові. Зелений чай і трав'яні напої на його основі - корисні продукти для нирок і щитовидної залози, вони надають очищаючу, протизапальну і противірусну дію.

6. Бобові

- ідеальні замінники м'ясного білка. При цьому вони містять велику кількість клітковини, яка сприяє очищенню організму. Вживання в їжу бобових зміцнює нервову систему людини, дарує спокій і врівноваженість.

5. Мед

знаменитий антибактеріальними і імуностимулюючі властивості. Цей натуральний продукт втрачає цілющі властивості при тепловій обробці, тому краще вживати його в чистому вигляді.

4. Гречана і вівсяна крупа

- вкрай корисні продукти для вагітних і жінок, що годують. Гречка заповнює дефіцит заліза, а вівсянка знижує кров'яний тиск і виводить токсини. Обидві крупи є гіпоалергенними, отже, це корисні продукти для дітей , схильних до алергічних реакцій.

3. Оливкова олія і жирні сорти риби

- продукти корисні для шкіри, волосся , серцево-судинної системи, вони перешкоджають утворенню ракових клітин. До речі, жирні сорти риби - це корисні продукти для чоловіків . Омега-3 жирні кислоти є потужним протизапальним засобом, вони підвищують фізичну витривалість, знижують ризик виникнення пухлин передміхурової залози.

2. Яблука

- найдоступніше джерело вітаміну С і антиоксидантів.Вони також знижують рівень холестерину і цукру крові, містять багато клітковини.

1. Цибулю і часник

- продукти корисні для мозку, судин та імунної системи організму. Особливу цінність представляють унікальні ефірні масла і фінтоціди, що містяться в цих продуктах. За своїм протимікробну і загальнозміцнюючим властивостями цибуля і часник практично не мають аналогів.

Природно, неможливо визначити найкорисніший продукт у світі . Здорове харчування має включати в себе різноманітні інгредієнти і бути збалансованим за складом. Додавши до свого меню 10 корисних продуктів нашого сьогоднішнього рейтингу, можна незабаром переконатися в істинності знаменитого тези Гіппократа.

Наша їжа стане ліками, а ліки - їжею!