Топ-10 найпопулярніших кімнатних рослин

Кімнатні рослини - це радість для очей і прикраса інтер'єру. Крім того, вони допомагають насичувати повітря таким необхідним в міських будинках киснем, а згідно з ученням фен-шуй, ще й приносити багатство, удачу, любов і міцне здоров'я.

Сьогодні ми представляємо свій Топ-10 найпопулярніших кімнатних рослин . А популярність саме цих видів пояснюється просто - вони красиві і одночасно невибагливі в догляді.

Зміст:

  • 10. Драцена
  • 9. Фіалка
  • 8. Бегонія
  • 7. Орхідея
  • 6. Кактуси
  • 5. Фікус Бенджаміна
  • 4. Диффенбахія
  • 3. Спатифіллум
  • 2. Санвевіерія
  • 1. Толстянка

10. Драцена

Різновидів цього вічнозеленої рослини безліч. У кімнатному квітникарстві найбільш популярна драцена облямована. Через екзотичного зовнішнього вигляду драцену часто помилково називають пальмою. У догляді за драценою важливо дотримуватися режиму поливу - не заливати рослина, але і не пересушувати його.

9. Фіалка

Фіалки дуже популярні в наших будинках, перш за все, завдяки різноманітності видів, а також легкості розмноження. Адже виростити полюбився квітка можна з єдиного листочка. Головна умова догляду - це велика кількість світла при відсутності прямих сонячних променів.

8. Бегонія

При правильному догляді бегонія може цвісти практично цілий рік. Серед квітучих рослин саме бегонія найменш вимоглива до режиму поливу і освітлення.Цим квіткою можна прикрасити практично будь-який підвіконня незалежно від того, на сонячну або ж тіньову сторону виходить вікно.

7. Орхідея

Найпопулярнішими серед кімнатних рослин є орхідеї виду фаленопсис. Саме до них належить 95% орхідей, що прикрашають підвіконня. Орхідея фаленопсис досить проста в догляді: їй потрібно хороше освітлення, полив знизу і обприскування листя.

6. Кактуси

Кактус під силу утримувати навіть початківцю квітникарю. Але щоб помилуватися цвітінням цього в цілому невибагливої ​​рослини, потрібно дотримуватися правил догляду. Найбільше кактуси люблять південні вікна. Взимку рослина впадає в період спокою, і тоді поливати його необхідно не частіше ніж один раз на 2-3 тижні, а великі екземпляри - раз на місяць.

5. Фікус Бенджаміна

У дикій природі це незвичайно популярна рослина виростає до 25 метрів у висоту. У домашніх умовах при гарному догляді фікус може досягати у висоту 2-3 метрів. Оптимальна для рослини температура - 25-30 ° C влітку і не нижче 16-20 ° C взимку. Різновиди з строкатим листям потребують великій кількості світла.

4. Диффенбахія

Родом диффенбахія з Південної Америки. У кімнаті рослина може досягати 2 метрів у висоту. Листя можуть бути одноколірними або плямистими з вкрапленнями білого, жовтого або кремового. Диффенбахія не виносить протягів, а в іншому - невибаглива.

3. Спатифіллум

Це популярна рослина в народі називають жіночим щастям. Рости спатифиллум може і при яскравому розсіяному світлі, і в півтіні. Повну тінь квітка не виносить, як і прямі сонячні промені. Оптимальна температура повітря - 22-23 ° C. Полив під час цвітіння - досить рясний, в період спокою - помірний.

2. Санвевіерія

Це кімнатна рослина має заслужену репутацію незнищенного. Зростає сансевієрія на сонці, і в тіні, проте, погано переносить перезволоження і тривалу температуру близько нуля. Розмножують квітка діленням кореневищ і листовими живцями.

1. Толстянка

Ця рослина в народі називають "грошове дерево". Вважається, що чим більше зростає толстянка, тим вищий добробут господаря. Виростити грошове деревце нескладно - воно не вимагає особливого догляду. Розмножити толстянку також легко - невелика гілочка, поставлена ​​в воду, вже через кілька днів дає корінці.