Топ-10 найдорожчих споруд в світі

Талановиті інженери з року в рік розробляють амбітні проекти, покликані зробити життя населення Землі більш комфортним і безпечним. Мільярди доларів витрачаються на створення електростанцій, мостів, тунелів і навіть штучних островів.
Сьогодні пропонуємо Вам поглянути на Топ-10 найдорожчих у світі споруд . Природно, ми включили в десятку тільки сучасні об'єкти, так як не варто і намагатися оцінити вартість таких споруд, як Велика Китайська стіна, Кремль і Піраміди Гізи.

Зміст:

  • 10. Ціндаосскій міст через затоку, Китай ($ 6 мільярдів)
  • 9. Великий адронний коллайдер, Швейцарія ($ 6 мільярдів)
  • 8. Трансаляскинський нафтогін (ТАН), США ($ 8 мільярдів)
  • 7. Штучний острів Пальма Джумейра, ОАЕ ($ 14 мільярдів)
  • 6. Великий Бостонський Тунель, США ($ 14, 8 мільярда)
  • 5. Гідроелектростанція "Три ущелини", Китай ($ 25 мільярдів)
  • 4. Гідроелектростанція Ітайпу, Бразилія / Парагвай ($ 27 мільярдів)
  • 3. Міжнародний аеропорт Аль-Мактум, ОАЕ ($ 33 ​​мільярди)
  • 2. Аеропорт Міжнародний аеропорт Гонконгу, Гонконг ($ 20 мільярдів)
  • 1. Міжнародна космічна станція ($ 157 мільярдів)

10. Ціндаосскій міст через затоку, Китай ($ 6 мільярдів)

Цей міст уже «відзначився» в нашому Топ-10 найдовших у світі мостів. Характеристики цієї грандіозної споруди такі: довжина 42 км і шість смуг для руху транспорту.Щодня по мосту проїжджає понад 30 тисяч автомобілів.

9. Великий адронний коллайдер, Швейцарія ($ 6 мільярдів)

Прискорювач заряджених частинок проектували і створювали фахівці з 3 десятків країн. Споруда має значні розміри - довжина основного кільця знаменитого прискорювача складає 26 тисяч метрів. До речі, назва коллайдер походить від англійського дієслова "collide", що означає "стикатися". Адже пучки частинок прискорюються всередині колайдера в протилежних напрямках і стикаються в відведених точках.

8. Трансаляскинський нафтогін (ТАН), США ($ 8 мільярдів)

Нафтопровід завдовжки +1288 км перетинає штат Аляска з півночі на південь. ТАН є одним з найбільших в світі нафтопроводів і належить компанії "Alyeska Pipeline Service Company". Спорудження включає в себе власне трубопровід, 12 насосних станцій і термінал в американському місті Валдиз.

7. Штучний острів Пальма Джумейра, ОАЕ ($ 14 мільярдів)

Спорудження острова у вигляді пальми велося з 2001 по 2006 рік. Розміри штучної "Пальми" - 5х5 км, а площа - понад 800 футбольних полів. Грандіозне творіння людських рук видно з орбіти Землі неозброєним оком. Сьогодні на штучному острові є житлові райони, приватні вілли, готелі і аквапарк.

6. Великий Бостонський Тунель, США ($ 14, 8 мільярда)

Найдорожче спорудження в історії США - це 8-смуговий магістраль, в спорудженні якій брали участь 5 тисяч робочих. До речі, в тунелі не працює мобільний зв'язок, так як епоксидна смола, за допомогою якої з'єднуються стіни, може не витримати додаткової ваги базових станцій.

5. Гідроелектростанція "Три ущелини", Китай ($ 25 мільярдів)

Найбільша в світі діюча електростанція розташована на річці Янцзи поблизу міста Саньдоупін.Для того, щоб відвести місце під величезне водосховище, створене у греблі ГЕС, уряд Китаю переселив 1, 3 мільйони людей в інші райони країни.

4. Гідроелектростанція Ітайпу, Бразилія / Парагвай ($ 27 мільярдів)

Величезна ГЕС на річці Парана є світовим лідером з вироблення електрики в рік. Електростанція забезпечує більше 20% потреби Бразилії в електриці і близько половини потреб Парагваю. До речі, в 2009 році через аварію на Ітайпу на добу без світла залишалися понад 50 мільйонів бразильців і майже все населення Парагваю.

3. Міжнародний аеропорт Аль-Мактум, ОАЕ ($ 33 ​​мільярди)

Повітряні ворота Дубая очолюють недавно опублікований нами Топ-5 найбільших аеропортів світу. В даний час аеропорт функціонує лише частково, але після завершення всіх робіт цей величезний комплекс буде пропускати майже 160 мільйонів пасажирів на рік.

2. Аеропорт Міжнародний аеропорт Гонконгу, Гонконг ($ 20 мільярдів)

Велика частина цього аеропорту розташована на штучному острові, що і пояснює немаленьку вартість будівництва. Три терміналу аеропорту пропускають в рік майже 50 мільйонів пасажирів і 4 мільйони тонн вантажів.

1. Міжнародна космічна станція ($ 157 мільярдів)

У створенні МКС брали участь 15 країн світу. Ескізний проект станції був затверджений в 1995 році, а в листопаді 1998 року Росія запустила на орбіту перший її елемент - функціонально-вантажний блок Зоря. На сьогоднішній день МКС - саме дороге спорудження, створене людством в сучасній історії.