Топ-10 рукотворних об'єктів на Землі, які видно з космосу

Ще в школі нашу уяву вражали розповіді про те, що лише Велика Китайська Стіна видно з космосу. Виявляється, люди створили чимало значних споруд, які можна розгледіти з висоти в сотні кілометрів. Правда, з 400 км - найвищої точки орбіти МКС - рукотворні споруди не видно без допомоги оптики, а ось якщо спуститися нижче, то можна побачити багато цікавого. Висота орбіти американських шатлів становила близько 200 км, ну а численні супутники літають ще нижче.

Все, чим милуються космонавти, Ви знайдете в сьогоднішньому Топ-10 рукотворних об'єктів на Землі, які видно з космосу.

Зміст:

  • 10. Куйбишевське водосховище
  • 9. Лінії Наски
  • 8. Озеро Вольта
  • 7. Ім'я шейха Хамада
  • 6. Кар'єр Павлиний хвіст
  • 5. Кінь Султан
  • 4. Логотип Firefox
  • 3. Великі піраміди Єгипту
  • 2. Штучний острів Пальма Джумейра
  • 1. Велика Китайська Стіна

10. Куйбишевське водосховище

Цей штучна водойма площею 6, 45 тис. Км? є другим в світі за величиною річковим водосховищем. Його ще називають Жигулівським морем. Призначення водосховища - зрошення, вироблення електроенергії, розвиток рибальства та інші важливі завдання.

9. Лінії Наски

Імовірно, ці загадкові геогліфи були споруджені між 400 і 650 роками нашої ери. Лінії розташовані на півдні Перу на плато Наска.Одна з гіпотез говорить про те, що ці лінії є сигнальними і призначені для посадки інопланетних кораблів. А отже, нічого дивного і не повинно бути в тому, що їх видно з космосу.

8. Озеро Вольта

Найбільше в світі рукотворне водосховище знаходиться в Африці на річці Вольта і має площу 8, 5 тис. Км? . Озеро займає 3, 6% площі Гани. На берегах цього водосховища проживають понад 5, 5 мільйонів чоловік.

7. Ім'я шейха Хамада

Дивакуватий арабський шейх-мільярдер Хамад бен Хамдан Аль Нахайян спорудив на приватному острові Аль-Футаісі напис "HAMAD". Висота кожної літери - 1 км, довжина напису - 3 з гаком км. Перші 2 букви представляють собою судноплавні канали, заповнені водою.

6. Кар'єр Павлиний хвіст

Ці відвали найбільшого в світі кар'єра, розташованого на території Чилі, добре видно з космосу. Рудник знаходиться в Андах на висоті 2840 метрів, тут видобувають мідь і молібден. Глибина кар'єру - 900 метрів, довжина - 4, 3 км.

5. Кінь Султан

Цю земляну скульптуру створили з вугільних шлаків, здобутих на шахті в Кайрфіллі, Уельс. Звичайно, з МКС її можна побачити тільки з використанням оптики, але ось на супутникових знімках "Султан" видно дуже добре.

4. Логотип Firefox

На полях американського штату Орегон в 2006 році був створений коло в формі логотипу молодого в той час браузера Firefox. Знімок з логотипом став одним з найпопулярніших місць Google Earth. Подібна оригінальна реклама дійсно допомогла залучити до браузеру нових користувачів.

3. Великі піраміди Єгипту

Гігантські гробниці древніх фараонів мають висоту від 138 до 146 метрів. Деякі дослідники вважають, що, як і лінії Наски, піраміди є маяками для інопланетних прибульців.Як би там не було, їх дійсно легко можна розгледіти з навколоземної орбіти.

2. Штучний острів Пальма Джумейра

Насипні острова в Дубаї входять в багато рейтинги і топи. Пальма Джумейра - найбільший серед рукотворних островів і одне з найдорожчих споруд в світі. Шістнадцять гілок пальмового острова і навколишнє їх насип прекрасно видно з орбіти.

1. Велика Китайська Стіна

Це грандіозна споруда має майже 9 000 км в довжину з урахуванням відгалужень. Будівництво стіни почалося в 4 столітті до н. е. і неспішно тривало аж до 1644 року. Стіна дійсно видно з орбіти неозброєним оком, але тільки при ідеальних погодних умовах.