Топ-10 найбільших комах в світі

Немає на планеті більш загадкових істот, ніж комахи. Їх зовнішність вражаюча і навіває думки про неземне походження. У нашому сьогоднішньому Топ-10 зібрані найбільші комахи в світі .

Когось така компанія може налякати, у кого-то викличе масу цікавості. Але точно ніхто не залишиться байдужим, побачивши двадцятисантиметрові жука. До речі, на думку багатьох вчених, виявлення раніше невідомих науці видів найбільш ймовірно саме серед комах. Так що цілком можливо, що наша сьогоднішня десятка поповниться новими учасниками в самий найближчий час.

Зміст:

  • 10. Гігантські уета (Deinacrida heteracantha).
  • 9. Гігантський жук-олень (Lucanus elaphus).
  • 8. Жуки-голіафи (Goliathus).
  • 7. Гігантський палочник (Dryococelus australis).
  • 6. Королева Олександра Пташине Крило (Queen Alexandra Bird Wing)
  • 5. Гнойовик-ванта (Geotrupidae)
  • 4. Гігантський водяний клоп (Belostomatidae).
  • 3. Метелик павлиноглазка (Attacus atlas).
  • 2. Мегапалочнік Чана (Phobaeticus chani)
  • 1. Дроворуб-титан (Titanus giganteus)

10. Гігантські уета (Deinacrida heteracantha).

Довжина тіла - 10 см без урахування ніжок, вага досягає 70 грамів. Живуть ці безкрилі комахи в Новій Зеландії. Уета вважаються одними з найважчих у світі комах. Рекорд ваги в 71 грам був зафіксований при зважуванні вагітної самки уета.

9. Гігантський жук-олень (Lucanus elaphus).

Досягає в довжину 30-40 мм без жвал або 45-60 мм, включаючи жвали. Ці великі жуки роду Lucanus сімейства рогачів мешкають в Північній Америці.Європейські родичі американських рогачів трохи дрібніше і називаються Lucanus cervus.

8. Жуки-голіафи (Goliathus).

Довжина тіла у самців 80 - 110 мм, у самок - 50-80 мм, вага - близько 47 грамів. За свідченнями деяких очевидців, зустрічаються особини вагою близько 100 грамів. Живуть голіафи в Центральній і Південно-Східній Африці. Великий розмір в поєднанні з контрастним чорно-білим забарвленням роблю цього жука одним з найбільш красивим комах в світі.

7. Гігантський палочник (Dryococelus australis).

Досягає в довжину 12 см при товщині в 1, 5 см, мешкає на австралійському острові Лорд Хау. Ця комаха, що нагадує сухої трав'яної стеблинка, є одним з найбільш рідкісних на Землі. До 2001 року вид навіть вважали вимерлим, однак, вченими були виявлені колонії чисельністю 20-30 особин на Лорд Хау і сусідніх островах.

6. Королева Олександра Пташине Крило (Queen Alexandra Bird Wing)

- найбільша метелик в світі . Розмах крила у самки досягає 35 см. Мешкає цей вид на території Папуа-Нової Гвінеї. Виживання потомства забезпечується дуже незвичайним способом - гусениці цього виду є неїстівними для хижаків, так як метелики харчуються отруйної пилком рослини Aristolochia schlecteri.

5. Гнойовик-ванта (Geotrupidae)

- сімейство великих жуків, що об'єднує понад 500 видів. Довжина тіла гнойовика може становити від 3 до 70 мм, забарвлення може бути чорним, коричневим, фіолетовим або жовтуватим.

4. Гігантський водяний клоп (Belostomatidae).

Досягає в довжину 15 см. Живуть ці великі комахи в прісних водоймах Південної Америки, Східної та Південно-Східної Азії (Індія, Таїланд).

3. Метелик павлиноглазка (Attacus atlas).

Має значний розмах крил - до 26 см. Гарний червоно-коричневе забарвлення в поєднанні з білими "очками" виглядає дуже ошатно і робить її найкрасивішою метеликом у світі.

2. Мегапалочнік Чана (Phobaeticus chani)

- найдовшу комаху в світі . Довжина тіла, що нагадує суху гілку, може досягати 37 см, а з урахуванням лапок - 56 см. Живуть ці комахи на острові Калімантан і є просто чемпіонами маскування - відшукати палочника серед гілок практично нереально.

1. Дроворуб-титан (Titanus giganteus)

- найбільше комаха в світі . Довжина тіла цього жука досягає 21 см. Вид дуже нечисленний, але живе на великій території Перу, Еквадору, Колумбії, Сурінаму, Гайани, Болівії та Бразилії.