Топ-10 найбільших промислових центрів Росії

Все частіше в стратегічних планах розвитку нашої країни уряд робить акцент на необхідності відходу від статусу "сировинної держави". При цьому головна ставка робиться на розвиток власної переробки сировини і налагодження виробництва, а великі промислові центри залучають все більш пильну увагу.

Пропонуємо Топ-10 найбільших промислових центрів Росії , складений за даними Інституту територіального планування "Урбанік".

Зміст:

  • 10. Новокузнецьк
  • 9. Челябінськ
  • 8. Норильськ
  • 7. Уфа
  • 6. Перм
  • 5. Омськ
  • 4. Нижньовартовськ
  • 3. Сургут
  • 2. Санкт-Петербург
  • 1. Москва

10. Новокузнецьк

Обсяг промислового виробництва 264 млрд. Руб.

В місті функціонують підприємства чорної і кольорової металургії, вугільної промисловості. Серед власників провідних промислових об'єктів "Євраз Груп", УГМК, Сібуглемет, Русал.

9. Челябінськ

277, 3 млрд. Руб .

Місто є визнаним лідером Росії в галузі чорної металургії, на високому рівні машинобудування і харчова промисловість. У Челябінську функціонують підприємства ВАТ "Мечел", груп "Челябінський трубопрокатний завод", "Чебоксарский електромеханічний завод", Coca-Cola, ГК Ростехнології.

8. Норильськ

312 млрд. Руб.

Життя цього заполярного міста побудована навколо діяльності лідера в галузі кольорової металургії ГМК "Норільський Нікель".

7. Уфа

313, 6 млрд. Руб.

Статус великого промислового центру місто отримало завдяки розвитку переробки нафти і газу, машинобудування, харчової та фармацевтичної промисловості. Власниками провідних підприємств є ВАТ АНК "Башнефть", ГК Ростехнології, Вімм-Білль-Данн, Фармстандарт.

6. Перм

331, 3 млрд. Руб.

Місто може похвалитися значними успіхами в області переробки нафти і газу, машинобудування, харчової та хімічної промисловості. Власниками провідних промислових об'єктів є ВАТ "Лукойл", ГК Ростехнології і Роскосмос, Nestle, Henkel і інші.

5. Омськ

348, 4 млрд. Руб.

Місто має великими підприємствами, що працюють в таких галузях, як переробка нафти і газу, хімічна і харчова промисловість, машинобудування. Основні промислові об'єкти у власності ВАТ "Газпром Нафта", Unilever, Вімм-Білль-Данн, ГК Ростехнології і Роскосмос.

4. Нижньовартовськ

481, 6 млрд. Руб.

Це один з провідних російських центрів видобутку і переробки нафти і газу. У місті функціонують промислові об'єкти ТНК-ВР, Газпром Нафта, Русснефть, Славнефть, СИБУР.

3. Сургут

800, 3 млрд. Руб.

Лідер в області видобутку і переробки нафти і газу, місто також має в своєму розпорядженні великими підприємствами, що працюють в галузях електроенергетики, харчової промисловості та НДДКР. Основні промислові об'єкти знаходяться у власності ВАТ "Сургутнафтогаз", ОГК-2, ОГК-4, СИБУР.

2. Санкт-Петербург

1282, 7 млрд. Руб.

Північна столиця має промисловими об'єктами харчової та хімічної промисловості, машинобудування, чорної металургії, виробництва будматеріалів, НДДКР. У місті мають виробничі потужності Philip Morris International Inc., JTI, BAT, Kraft Foods, Procter & Gamble, Об'єднана суднобудівна корпорація, Ростехнології, Toyota, Nissan, GM, HP, ГК Росатом, Intel і багато інших.

1. Москва

1895 2 млрд. Руб.

Найбільші підприємства столиці працюють в таких галузях, як машинобудування, харчова і фармацевтична промисловість, переробка нафти і газу, НДДКР. Основні промислові об'єкти знаходяться у власності ДК Роскосмос, Росатом, Ростехнології, КБ Сухой, Renault, United Technologies, Volvo, Вімм-Білль-Данн, Об'єднані кондитери, Kraft Foods, Coca-Cola, РусГідро, GlaxoSmithKline.