Топ-10 цікавих фактів про долар США

Долар США - одна з головних резервних валют і найпопулярніше в світі засіб платежу. Зовнішній вигляд сіро-зелених купюр відомий всім і кожному, а от з походженням, історією та обігом долара пов'язано безліч цікавих фактів.

Наприклад, розмір банкнот долара США не залежить від номіналу, а вартість виготовлення однієї купюри складає 5, 7 цента. Інші цікаві подробиці ми зібрали в сьогоднішньому Топ-10 цікавих фактів про долар США.

Зміст:

  • 10. Номінал найбільшої банкноти в доларах - 100 тисяч
  • 9. Долари друкують за стандартом 1929 року
  • 8. Долари надзвичайно зносостійкі
  • 7. Щодня в світ виходять 35 млн. Банкнот
  • 6. На кожній монеті і банкноті є напис "In God We Trust"
  • 5. Найпоширеніша банкнота - $ 1
  • 4. Матеріали для виробництва доларів - льон і бавовна
  • 3. Слово "долар" походить від німецького "Taler"
  • 2. Жаргонне слово "бакси" походить від назви шкури оленя
  • 1. Долар США - офіційна валюта не тільки в Штатах

10. Номінал найбільшої банкноти в доларах - 100 тисяч

Стотисячні банкноти були в обігу до 1969 року. Президент Річард Ніксон обмежив можливості друкарського верстата, встановивши верхню планку для номіналу банкнот - 100 доларів США. До речі, випущені до 1969 року стотисячні купюри можна обміняти на ті, що в зверненні, звернувшись у Федеральну резервну систему.

9. Долари друкують за стандартом 1929 року

Зовнішній вигляд найзнаменитіших у світі купюр затвердили ще в 1929 році.Тоді було встановлено, що на лицьовій частині розташовується портрет, а на зворотному - пам'ятники історії, архітектури та природи. До речі, жіночий портрет на долари потрапляв тільки одного разу - в 1886 році. На банкноті номіналом в 1 долар була зображена Марта Вашингтон.

8. Долари надзвичайно зносостійкі

Сучасні купюри витримують понад 4 тисячі згинань без розриву. Хоча для кожної купюри встановлений свій термін служби: для 100 доларів - 5 років, а для 20 доларів - всього 25 місяців. Логіка проста - купюри меншого номіналу частіше переходять з рук в руки і сильніше зношуються.

7. Щодня в світ виходять 35 млн. Банкнот

Свеженькие і хрусткі долари США випускаються в обіг щодня. Близько 35 мільйонів банкнот різного номіналу покликані замінити зношені. Якщо номінали підсумувати, то вийде, що кожен день Штати друкують грошей на суму близько $ 635 мільйонів. Правда, практично на ту ж суму щодня вилучаються з обігу зношені купюри.

6. На кожній монеті і банкноті є напис "In God We Trust"

Вперше напис "На Бога сподіваємося і уповаємо" з'явилася на американських монетах ще в 1864 році. І лише сто років по тому в законі було закріплено обов'язкову присутність легендарної написи на всіх без винятку грошових знаках.

5. Найпоширеніша банкнота - $ 1

Близько половини всіх надрукованих банкнот складають банкноти номіналом в 1 долар. А ось дводоларові банкноти в останній раз друкувалися в 2003 році і поступово виходять з обігу.

4. Матеріали для виробництва доларів - льон і бавовна

До складу паперу, на якому друкуються долари, входить 25% льону, 75% бавовни і найдрібніші синтетичні волокна в невеликому обсязі.Ці волокна мають синій і червоний кольори і видно по всій поверхні купюри. Приблизна вага банкноти - 1 грам.

3. Слово "долар" походить від німецького "Taler"

Першими назву "долар" отримали не американські гроші, а шотландська монета, що ходила в поводженні з 1567 по 1571 рік. В Америку талери, що дали назву доларам, завезли голландські поселенці. Назва "долар" було офіційно закріплено за американською валютою в 1794 році.

2. Жаргонне слово "бакси" походить від назви шкури оленя

По-англійськи шкура самця оленя - buck. Ці шкури були практично головним предметом торгівлі з індіанцями, які із задоволенням міняли їх на "вогняну воду", сіль, патрони і т. Д. Є також версія, що зв'язує bucks з ім'ям античного бога виноробства Бахуса.

1. Долар США - офіційна валюта не тільки в Штатах

Національна валюта США є офіційною в таких державах, як Сальвадор, Східний Тимор, Еквадор, Зімбабве і Маршаллові острова. А в Гуамі, Палау і Пуерто-Ріко долари США легально звертаються поряд з місцевими валютами.