Топ-10 важливих дат в історії Росії

Історія російської держави налічує понад 12 століть. Протягом століть відбувалися події, що стали переломними в масштабі величезної країни. Топ-10 важливих дат в історії Росії зібраний в нашому сьогоднішньому десятці.

Безумовно, подібний перелік не можна назвати вичерпним - в багатющої російської історії знайдеться не одна сотня знаменних днів. Однак пропонуємо почати з малого і звернутися до нинішньої десятці.

Зміст:

  • 8 вересня 1380 року - Куликовська битва (Донське або Мамаєва побоїще)
  • 24 листопада 1480 року - Падіння татаро-монгольського ярма
  • 26 жовтня 1612 року - Звільнення Кремля від інтервентів
  • 27 червня 1709 року - Полтавська битва
  • 26 серпня 1812 року - Бородінський бій
  • 19 лютого 1861 року - скасування російського кріпосного права
  • 27 лютого 1917 року - Лютнева революція
  • 9 травня 1945 року - Підписання Акту про беззастережну капітуляцію Німеччини
  • 12 квітня 1961 року - політ Юрія Гагаріна в космос
  • 8 грудня 1991 року - Підписання Угоди про створений і СНД (Біловезької угоди)

8 вересня 1380 року - Куликовська битва (Донське або Мамаєва побоїще)

Ця битва між військом Дмитра Донського і армією Мамая вважається переломним моментом в більш ніж двохсотрічному періоді татаро-монгольського ярма. Нищівна поразка завдало удару по військовому і політичному пануванню Орди. За легендою, бою передував поєдинок російського богатиря Пересвіту і печенігом Челубеем.

24 листопада 1480 року - Падіння татаро-монгольського ярма

Монгольська ярмо встановилося на Русі в 1243 році і залишалося непорушним протягом 237 років. В кінці листопада 1480 року закінчилося Велике стояння на річці Угрі, що ознаменувало перемогу великого князя московського Івана III над ханом Великої Орди Ахматом.

26 жовтня 1612 року - Звільнення Кремля від інтервентів

В цей день учасники народного ополчення під проводом легендарних Дмитра Пожарського і Кузьми Мініна звільняють Кремль від польсько-шведських інтервентів. Серед вийшли з Кремля була черниця Марфа зі своїм сином Михайлом Романовим, який в 1613 році був проголошений новим російським государем.

27 червня 1709 року - Полтавська битва

Найбільша битва Північної війни закінчилося рішучою перемогою російської армії. З цього моменту з авторитетом Швеції як однієї з провідних військових держав Європи було покінчено. Зате всьому світу було продемонстровано міць оновленого російського війська.

26 серпня 1812 року - Бородінський бій

Найбільша битва Вітчизняної війни тривало 12 годин. Обидві армії втратили 25-30% свого складу. Бій замислювалося Наполеоном як генеральну, а метою було нищівної поразки російської армії. Однак битва завершилася для французів безславно, не дивлячись на відступ російських, і стала початком кінця наполеонівської кампанії.

19 лютого 1861 року - скасування російського кріпосного права

Свобода селян була закріплена маніфестом імператора Олександра II, якого в народі прозвали Визволителем. До моменту видання маніфесту частка кріпаків у населенні Росії становила близько 37%.

27 лютого 1917 року - Лютнева революція

Збройне повстання в лютому 1917 року призвело до зречення від престолу імператора Миколи II.Саме ці події вважаються початком радянського періоду в історії Росії. На наступні 74 роки в державі була встановлена ​​нова форма правління.

9 травня 1945 року - Підписання Акту про беззастережну капітуляцію Німеччини

День закінчення Великої Вітчизняної Війни був оголошений національним святом відразу в 1945 році. Незважаючи на те, що перший парад перемоги пройшов у столиці на Червоній площі 24 червня 1945 року, День перемоги росіяни відзначають саме 9 травня.

12 квітня 1961 року - політ Юрія Гагаріна в космос

Перший політ людини в космос став не тільки найважливішою подією в науковому світі, але і значно зміцнив престиж СРСР як військово-космічної держави. В очах усього світу авторитет американців був підірваний, космічний політ став визначальним для ряду держав, колебавшихся в своїх симпатіях між Союзом і США.

8 грудня 1991 року - Підписання Угоди про створення СНД (Біловезької угоди)

Угода була підписана трьома лідерами: Борисом Єльциним, Станіславом Шушкевичем і Леонідом Кравчуком. Цю подію можна вважати датою остаточного розпаду СРСР. До кінця 1991 року Російська Федерація була визнана світовою спільнотою і зайняла місце СРСР в ООН. Можна вважати, що з цього моменту і почалася історія сучасної Росії.