Топ-10 кращих книг про правильне виховання дітей

Кожен батько мріє розуміти, підтримувати, розвивати свою дитину. На жаль, далеко не завжди вдається розуміти мотиви дитячих вчинків, правильно вибудовувати свою поведінку, створювати умови для гармонійного розвитку.

І тут на допомогу вчасно приходять поради досвідчених психологів і педагогів, у яких за плечима величезний досвід роботи з різними дітьми і їх батьками. Сьогодні ми пропонуємо Топ-10 кращих книг про правильне виховання дітей .

Зміст:

  • 10. М. Ібука, "Після 3-х уже пізно"
  • 9. Е. Мурашова, "Ваш незрозумілий дитина"
  • 8. П. Друкерман, "Французькі діти ніколи не плюються їжею"
  • 7. І. Ханхасаева, "Зростає дочка, росте син"
  • 6. Я. Корчак, "Як любити дитину"
  • 5. Д. Грей, "Діти з небес"
  • 4. Ю. Гіппенрейтер, "Спілкуватися з дитиною. Як?"
  • 3. В. Леві, "Новий і нестандартний дитина"
  • 2. Н. Латта, "Синологія"
  • 1. В. Дмитрієва, "Методика раннього розвитку М. Монтессорі"

10. М. Ібука, "Після 3-х уже пізно"

Педагог і психолог Масару Ібука впевнений, що маленька дитина може навчитися чому завгодно. Свою книгу він адресує тим мамам і татам, що бажають розкрити весь потенціал свого малюка за перші 3 роки його життя.

9. Е. Мурашова, "Ваш незрозумілий дитина"

Мурашова - один з найвідоміших в Росії сімейних психологів. Її роботи завжди відрізняються доступною мовою. "Ваш незрозумілий дитина" - це книга про те, як побороти агресію, страхи, замкнутість дитини і зрозуміти, що діється в його душі.

8. П. Друкерман, "Французькі діти ніколи не плюються їжею"

Книга американської журналістки, пожівшей кілька років в Парижі, викликає масу суперечок. Але підхід Друкерман, в основі якого лежить дотримання режиму і встановленим правилам, виділяється на загальному тлі сотень книг, лейтмотив яких "все для дітей".

7. І. Ханхасаева, "Зростає дочка, росте син"

Автор - журналістка і мати чотирьох дітей. У своїй книзі Ірина розглядає такі проблеми, як адаптація до ясел і садочку, ігри та заняття для дітей, дитячі капризи. Книга була написана ще за радянських часів, але поради Ханхасаевой актуальні й донині.

6. Я. Корчак, "Як любити дитину"

Корчак любив дітей, так, що під час війни відправився на смерть від рук нацистів разом зі своїми вихованцями з будинку-інтернату, відмовившись від звільнення. Лейтмотив творів Корчака - верховенство голосу серця. Уміння прислухатися до власних відчуттів і дотримуватися їх - це те, чого нам не вистачає і сьогодні.

5. Д. Грей, "Діти з небес"

Ідея автора в тому, щоб замінити послух на співпрацю. Грей вчить батьків не захищати дитину від усіх проблем, а допомагати йому долати складнощі, розвиваючись і відкриваючи для себе навколишній світ.

4. Ю. Гіппенрейтер, "Спілкуватися з дитиною. Як?"

Ця книга - одна з двох книг Гіппенрейтер, присвячених спілкуванню батьків і дітей. У книзі багато практичних прикладів, зрозумілих і доступних рад. Автор - дитячий психолог з величезним практичним досвідом роботи.

3. В. Леві, "Новий і нестандартний дитина"

Ця книга знаменитого психолога - справжній бестселер серед батьків тисяч дітей. Леві вчить взаєморозумінню між дорослим і дитиною, заснованому на любові, а також дбайливе ставлення.

2. Н. Латта, "Синологія"

Книга присвячена вихованню дітей і підлітків, особливо, хлопчиків. Автор розповідає про особливості психіки, фізіології і мислення синів в різному віці. Зі спокоєм і гумором Латта вчить виходити з будь-яких скрутних ситуацій.

1. В. Дмитрієва, "Методика раннього розвитку М. Монтессорі"

Дмитрієвої докладно описані всі методики створення унікальної розвиваючого середовища для дитини, розроблені знаменитої Марією Монтессорі. Прості поради та приклади спрямовані на виховання успішного, впевненого в собі людини.