Поради щодо вибору пластикових вікон (Топ-5)

Пластикові вікна з полівінілхлориду (ПВХ) - популярне, перевірене часом і ефективне рішення для тепло- і звукоізоляції приміщення. Як домогтися тривалого терміну служби? Як скоротити додаткове обслуговування до мінімуму? Як серед наявного на ринку розмаїття вибрати кращу якість і кращу ціну? Ось 5 пунктів, які надають основне вплив на вибір пластикових вікон , поради які варто тримати в голові при підборі євровікна з пластику.

Зміст:

  • 5. Профіль вікна
  • 4. Склопакет
  • 3. Фурнітура і додаткові опції
  • 2. Ціна
  • 1. Монтаж

5. Профіль вікна

В першу чергу варто звернути увагу на ширину віконного профілю. Від цього важливого параметра залежать тепло- і звукоізоляційні властивості, кількість камер, установка виду склопакета і його товщина. У суворих кліматичних умовах профіль повинен бути шириною не менше 58 і до 120 мм. У таких профілях від 3 до 5 камер, вони можуть бути заповнені інертним газом (елегазом або аргоном) або просто повітрям. Семікамерний вікна використовувати не варто - вони дають незначний приріст в економії тепла і звукоізоляції, зате ціна зросте на порядок.

Товщина стінок профілю повинна бути не менше 3 мм. Не слід купувати вікна, де товщина профілю 2-2. 5 мм - пластику доведеться витримувати великі навантаження, особливо в умовах суворого клімату в деяких російських регіонах.

4. Склопакет

Який вибрати склопакет - однокамерний, двокамерний або трикамерний - залежить від характеристик приміщення і кліматичних умов. Для що не вимагають опалення приміщень варто вибрати одинарний, для приміщень під офіс, квартир і приватних будинків - як мінімум подвійний. Якщо кліматичні умови відрізняються підвищеною суворістю або вікна виходять на галасливу автомагістраль - рекомендується потрійний склопакет.

Тип скла теж важливий. Зазвичай використовується стандартне флоат-скло, але все більшу популярність серед покупців набуває ІК-скло, воно ж енергозберігаюче. Спеціальне покриття на поверхні скла відображає тепло, так що влітку навіть у кімнатах, розташованих на південному сході, буде жарко.

Також варто визначитися з кількістю стулок (наприклад, чим більше глухих стулок, тим менше вартість - можна заощадити на фурнітурі) і способом їхнього відкривання: обертові, "гармошкою", поворотно-відкидні і розсувні.

3. Фурнітура і додаткові опції

Ручки, блокіратори, петлі, ущільнювачі і багато іншого - все це відноситься до фурнітурі. Тут головне правило - чим якісніше, тим краще, так як саме на фурнітуру припадає більша частина навантаження при експлуатації вікна. Неякісна фурнітура може привести до задуваючи, заклинювання і, як підсумок, до заміни вікна. Особливу увагу слід приділити фурнітурі в разі установки потрійного склопакета через велику вагу стулок.

Також варто подбати про водовідливу, схилах, москітних сітках і прокладці. Для економних варіантів використовуються гумові прокладки, а для більш дорогих віконних систем - еластомерні ущільнювачі.Незважаючи на досить тривалий термін служби (якщо порівнювати з гумовими), еластомерні ущільнювачі також набагато дорожче.

2. Ціна

Скупий платить двічі, а марнославний - тричі. Товари відомих брендів часто коштують дорожче, ніж менш розкручені, але аналогічні за якістю вироби інших фірм. Якщо грошей мало, то при купівлі дешевого вікна варто ретельно вивчити сертифікати і історію існування фірми - навряд чи варто довіряти компаніям-одноденок. В цілому по Росії установка "під ключ" двостулкового пластикового вікна обійдеться приблизно в 12 000 - 17 000 рублів.

1. Монтаж

Очолює топ-5 порад щодо вибору пластикових вікон найбільш галасливий і "брудний" етап, після якого в вашому домі настане благословенна тиша. Стики і з'єднання - найслабше місце всіх конструкцій, так що установку варто довірити професіоналам. Необхідно зажадати монтаж по ГОСТ 30971-2002 "Шви монтажні вузлів примикань віконних блоків до стінних отворів". При роботі повинна використовуватися паропроницаемая саморозширюється піна і гідроізоляційна стрічка. І тоді вікно буде стояти багато років і не вимагати додаткового обслуговування.