Найдорожчі міста світу 2015

Відразу кілька столиць країн колишнього СРСР потрапили в список найдешевших міст світу , згідно з дослідженням компанії Mercer Global.

Рейтинг був складений шляхом порівняння витрат в 207 містах на п'яти континентах і розрахунку цін на 200 товарів і послуг, включаючи житло, розваги, харчування, транспорт і освіту. За еталон взяті ціни в Нью-Йорку. Дослідження Mercer Global покликане допомогти транснаціональним компаніям визначити компенсаційні надбавки для своїх іноземних працівників.

Зміст:

  • 10. Тбілісі, Грузія
  • 9. Манагуа, Нікарагуа
  • 8. Кейптаун, Південна Африка
  • 7. Мінськ, Білорусь
  • 6. Банжул, Гамбія
  • 5. Скоп'є, Македонія
  • 4. Туніс, Туніс
  • 3. Карачі, Пакистан
  • 2. Віндгук
  • 1. Бішкек, Киргизстан

10. Тбілісі, Грузія

"Теплий джерело" (так перекладається з грузинського назва Тбілісі) - столиця Грузії і найбільший її місто. Буханець хліба городянам обходиться в 0. 31 долара, пачка сигарет - 1, 34 долара, а обід в недорогому кафе, в середньому, коштує 5. 13 долара.

9. Манагуа, Нікарагуа

Столиця Нікарагуа є фінансовим і промисловим центром країни. Тим, хто захоче посидіти в одному з маленьких недорогих кафе в Манагуа, слід запастися 5 доларами, а пачка сигарет продається за 1. 43 долара. Трохи дешевше (1. 35 долара) коштує буханець хліба.

8. Кейптаун, Південна Африка

Це другий за кількістю населення (після Йоганнесбурга) місто ПАР і один з найкрасивіших міст світу.Туристи люблять його не тільки за велику кількість пам'яток, таких як мис Доброї Надії і Столова гора, а й за доступні ціни. Обід в недорогому ресторані коштує, в середньому, 6. 38 долара, буханець свіжого білого хліба обійдеться в 0. 84 долари, а пачка сигарет - в 2. 79 долара.

7. Мінськ, Білорусь

Проживання в столиці Білорусі не надто б'є по кишені як місцевих жителів, так і туристів. Буханець хліба тут варто 0. 63 долара, задоволення пообідати не вдома, а в кафе обійдеться в 12 доларів, а за пачку сигарет продавці, в середньому, просять 1. 52 долара.

6. Банжул, Гамбія

Столиця Гамбії - нетиповий мегаполіс. У ньому немає характерних для сучасних міст великих офісних будівель, солідних музеїв і величних соборів. Невеликі тут і ціни на проживання та розваги. Обід на одну персону в недорогому кафе коштує 7. 04 долара і вище. Тим, хто вирішить обмежитися буханцем хліба, потрібно буде заплатити за неї 0. 29 долара. А пачка сигарет полегшить гаманець курця на 1. 15 долара.

5. Скоп'є, Македонія

П'яте місце в рейтингу найдешевших міст 2015 року обіймає столиця Республіки Македонія. У різний час вона пережила епідемію холери і землетрус, а зараз в ній проживають близько 670 тисяч осіб. За буханець хліба городяни платять, в середньому, 0. 66 долара, пообідати в кафе можна за 4. 50 долара, і там же викурити сигарету з пачки за 2. 70 долара.

4. Туніс, Туніс

Столиця однойменної держави в Північній Африці. Більшість населення складають мусульмани, з невеликим "вкрапленням" католиків і євреїв, які проживають на острові Джерба. За набір в буханку хліба, пачку сигарет і не дуже щільний обід в кафе тут потрібно буде заплатити 6, 05 долара.При цьому Туніс входить в число найбагатших африканських країн.

3. Карачі, Пакистан

В цьому портовому місті, розташованому на півдні Пакистану, зосереджені найбільші корпорації країни. Як один з найбільш швидкозростаючих міст на Землі, Карачі стикається з усіма "принадами" перенаселення, такими як пробки на дорогах, розгул вуличної злочинності і забруднення навколишнього середовища. Незважаючи на всі проблеми, жити в цьому місті можна і добре і недорого. Поїсти в кафе можна за 1. 97 долара, пачка сигарет коштує 1. 23 долари, а буханець білого хліба - 0, 48 долара.

2. Віндгук

"Вітряний куточок" (в перекладі з африкаанс) - це столиця Намібії, однією з найбільш малонаселених країн в світі. У Виндхуке знаходяться штаб-квартири всіх намибийских культурних і освітніх установ, державних органів і національних підприємств. Харчування в місцевому недорогому ресторані - мінус з бюджету 6. 78 долара, а викурити пачку сигарет і заїсти смак тютюну білим хлібом буде коштувати 3, 99 долара.

1. Бішкек, Киргизстан

Топ-10 найдорожчих для проживання міст світу очолила столиця Киргизстану і найбільше місто країни. Для походу в місцеве кафе потрібно мати в кишені не менше 5, 01 долара, свіжий хліб коштує 0, 44 долара, а пачка сигарет - 0, 86 долара.