Топ-10 найбільш повільних в світі тварин

Поширена порівняння "повзеш, як равлик" дійсно виправдано - равлики вважаються повільними тваринами на планеті. Але, виявляється, повільного людини можна також порівнювати з кротами, лінивцями і навіть Віргінськими опосума - швидкість цих істот невелика.

В нашій сьогоднішній підбірці - Топ-10 найбільш повільних в світі тварин . Треба відзначити, що їх неспішна манера пересування дуже підходить до сформованому образу життя.

Зміст:

  • 10. Гавіал
  • 9. Змії
  • 8. Віргінські опосуми
  • 7. Китові акули
  • 6. Кроти
  • 5. Польові миші
  • 4. Гренландські полярні акули
  • 3. Сухопутні черепахи
  • 2. Лінивці
  • 1. Равлики

10. Гавіал

Примітною особливістю цього різновиду крокодилів є довга вузька морда, майже в 5 разів перевищує довжину тіла в дитячому віці. За суші гавіали нездатні пересуватися зі швидкістю понад 5 км / год, у воді ж прискорюються до 8-10 км / год.

9. Змії

змії справляють враження спритних і швидких тварин, проте при русі по прямій рідко "видають" понад 10 км / год. Водяні змії набагато спритніше своїх повільних сухопутних побратимів.

8. Віргінські опосуми

Ці маленькі древолази при всьому бажанні не в змозі перевищити швидкісний поріг в 7 км / год. Тому від хижаків вони не тікають, прикидаючись мертвими, та ще й видаючи неприємний запах.

7. Китові акули

Десятиметрова акула плаває зі швидкістю близько 5 км / год.Харчуються ці гіганти планктоном, ганятися за яким не ніякого сенсу. До речі, подібна повільність робить китову акулу безпечної для людини.

6. Кроти

Маленькі будівельники великих тунелів рухаються зі швидкістю близько 5-7 км / год. А ось працюють кроти досить швидко - щоб вирити метровий тунель, тварині потрібно всього 6 хвилин.

5. Польові миші

Найповільніші в світі гризуни мають довжину тіла трохи більше 10 см. Природно, що при таких скромних габаритах рухатися зі швидкістю понад 4-5 км / год практично нереально.

4. Гренландські полярні акули

Холодні води північних морів явно знижують стрімкість їх холоднокровних мешканців. Величезні акули, вагою близько тонни, переміщаються плавно і неквапом, ніби сплять на ходу. Їх швидкість - близько 1, 5 км / год.

3. Сухопутні черепахи

Морські черепахи рухаються набагато спритніше наземних - зі швидкістю до 35 км / год. Сухопутні ж досить незграбні і повільні, переміщаються вони зі швидкістю не більше 900 метрів на годину.

2. Лінивці

Свою назву ці тварини виправдовують повністю. Навіть при бажанні спуститися з гілки, лінивці не сповзає по стовбуру, а просто падають вниз. По землі лінивці буквально повзають на череві зі швидкістю близько 150 метрів на годину. Однак багато хто з них - хороші плавці, розвиваючі в воді швидкість до 4 км / год.

1. Равлики

На подолання відстані в півметра равлику потрібно цілу годину. Хоча, з огляду на розміри цього самого повільного тваринного на Землі, така швидкість цілком виправдана. Зате спеціальна слиз дозволяє равликам з легкістю переміщатися по вертикальній поверхні.