Найцінніші породи деревини

Здавна деревина використовувалася людиною для будівництва будинків, кораблів, возів, для виготовлення меблів і домашнього начиння. І сьогодні ми цінуємо надійність, красу і природне тепло цього матеріалу.

У нинішній добірці представлені найцінніші породи деревини , які використовуються для елітних меблів, в суднобудуванні, виготовленні музичних інструментів.

Зміст:

  • 10. Рожеве дерево
  • 9. Карельська береза ​​
  • 8. Палісандр
  • 7. Падук
  • 6. Мербау
  • 5. Венге
  • 4. Зебрано
  • 3. Бальзамо
  • 2. Бакаут
  • 1. Ебенове дерево

10. Рожеве дерево

Деревина рожевого дерева має забарвлення від жовтої до рожевої з червонуватим малюнком. Для цього цінного матеріалу характерний приємний запах.

Висока ціна матеріалу не дозволяє застосовувати його у вигляді цілісних шматків, тому в меблевій промисловості використовується шпон. Цілісна деревина застосовується при виробництві дорогих музичних інструментів.

9. Карельська береза ​​

Гарний малюнок, твердість і міцність роблять цю деревину особливо цінною. Карельську березу легко відрізнити по темно-коричневим включень на світлому фоні.

Таку деревину використовують як виробний матеріал, а також в елітному меблевому виробництві. Так як популяція карельської берези активно скорочується, замість масиву все частіше використовується в обробці поверхонь березовий шпон.

8. Палісандр

Колір палісандра варіює від рожево-коричневого до шоколадного.Ця деревина має приємний квітковий аромат, який поступово зникає при висушуванні.

Палісандр в півтора рази твердіше дуба. Застосовується він у виробництві паркету, музичних інструментів, меблів.

7. Падук

Інша назва цієї деревини - бірманський червоне дерево. Падук цінується за оригінальний колір, міцність, декоративність. Цю деревину застосовують у суднобудуванні, виробництві меблів, шпону, паркети, музичних інструментів, більярдних київ.

6. Мербау

Ця деревина твердіше дуба, прекрасно полірується і не вимагає захисту від комах і грибка.

Мербау використовують для виготовлення паркету, ступенів, меблів, стінових панелей, музичних інструментів.

Під впливом світла ця деревина з часом темніє.

5. Венге

Темна важка деревина венге дуже стійка до тиску, має чудову опірність комахою і грибків.

Текстура венге дуже декоративна, тому її не рекомендують покривати лаком, набагато правильніше використовувати вощіння.

Венге використовують для виготовлення меблів, сходів, покриття для підлоги.

4. Зебрано

"зеброва дерево" виростає тільки в Західній Африці. Т. к. Популяція цих дерев стрімко зменшується, захисники природи активно протестують проти використання цієї красивої смугастої деревини при виготовленні меблів і оздоблювальних матеріалів.

До речі, створювати з зебрано складні декоративні елементи нелегко - дерево досить капризно при обробці.

3. Бальзамо

Ця червонувато-коричнева деревина має приємний аромат ванілі. Бальзамо використовується у виробництві меблів, в суднобудуванні, виготовленні оздоблювальних матеріалів.

Бальзамо виростає тільки в Південній і Центральній Америці. На європейський ринок цей матеріал надходить в дуже обмеженій кількості.

2. Бакаут

Його ще називають залізним деревом. Вартість кубометра деревини бакаута - трохи менше $ 100 000. Виростає бакаут в Гватемалі, Гондурасі, на Кубі, Ямайці, Гаїті, а також в Пуерто-Ріко.

Через дуже високий вміст смоли ця деревина дуже щільна, що раніше робила її незамінною в кораблебудуванні. Бакаут не боїться вологи, має благородний аромат. Це дерево дуже люблять зброярі, використовуючи для виготовлення рукояток ножів.

1. Ебенове дерево

Вартість кубометра ебена - близько $ 100 000. Зростає ебенове дерево в Африці, на Цейлоні, а також в Південній Індії. Деревина ебена неймовірно щільна, тверда, її ніколи не вражає грибок або терміти.

Ебеновове дерево вологостійке, під час полірування набуває красивого блиску. Сьогодні все частіше використовується імітація цієї деревини, т. К. Ареал зростання ебена стрімко скорочується через інтенсивну вирубки.

Знаменита чорна дерево - це не що інше, як ядерна деревина ебена без виражених річних кілець.