Самі незвичайні торговельні центри світу

Сучасна архітектура з кожним роком стає все цікавіше і незвичніше. Архітектори та інвестори проектів давно зрозуміли - ніщо так не запам'ятовується і не приваблює відвідувачів, як непересічність зовнішнього вигляду і внутрішнього наповнення будівлі. Найбільш часто цей принцип використовується при будівництві торгових центрів, де дуже важлива висока відвідуваність.

Наведемо живі приклади самих незвичайних і привабливих моллов і торгових комплексів з усього світу .

Mall of America

На самому початку списку найправильніше згадати один з найбільших комплексів, розташований в США, штаті Міннесота під назвою "Mall of America". Він вражає своїх відвідувачів не тільки грандіозними розмірами, а й надзвичайно насиченою інфраструктурою. Тут можна побачити спортивні стадіони та майданчики для міні-гольфу, парки, кінотеатри, атракціони та інші розважальні об'єкти.

Крім усього перерахованого, в торговому центрі представлена ​​величезна кількість магазинів різних спрямувань. Нерідко туристи приїжджають в штат на вихідні тільки для того, щоб кілька днів провести в молле.

Dubai mall

Наступне дивовижне торгове споруда - "Dubai mall", розташований, природно, в Дубаї. Молл користується великою популярністю по ряду причин. По-перше, він включає в себе майже тисячу магазинів. По-друге, його пам'яткою є акваріум, який був вписаний в книгу рекордів Гіннеса завдяки своїм гігантським розмірам, а також кількості багатому різноманітності його морських мешканців.

Третя причина, що змушує щодня стікатися тисячам відвідувачів в торговий центр - оглядовий майданчик видатного по висоті хмарочоса "Бурдж Дубаї", з висоти якої відкривається вид на все місто.

Mall of the Emirates

Ще одна торгова пам'ятка Дубаї - "Mall of the Emirates". Її родзинкою є наявність гірськолижного курорту критого типу, розташованого прямо на території молла.

Canal city

Дуже цікаві рішення торгових комплексів, що використовують в якості основної ідеї штучні пляжі та водойми пропонують архітектори багатьох країн. Яскравим прикладом втілення такої задумки можна назвати торговий центр "Canal city", який знаходиться в Японії. Планування його будівлі розділена водним каналом, який має гарні лінії вигинів і майданчики для відпочинку, що імітують мальовничу набережну.

Всі описані торгові комплекси мають величезні території і високу щоденну відвідуваність, що створює чималі складності при їх експлуатації. Для утримання громадських будівель в чистоті сьогодні використовується виключно професійна техніка, так як обслуговуючий персонал не в змозі впоратися із заданими обсягами вручну.