Найдешевші незвичайні бунти в історії

Причини багатьох історичних бунтів криються в соціальному і політичному нерівності, убогості, і расової дискримінації. Але періодично спалахували і незвичайні повстання.

Представляємо вам найнезвичайніші бунти в історії .

3. Бунт в Паризькому університеті

6 березня 1229 року студенти Паризького університету святкували Жирний вівторок в таверні. Бурхлива дискусія з приводу рахунку плавно переросла в бійку, через яку молодих людей викинули із закладу. На наступний день велика група студентів повернулася в таверну. Після побиття господаря і руйнування трактиру, натовп висипала на вулицю і почали громити магазини.

Парижани звернулися за захистом спочатку до духовних, потім до світської влади. Справа ускладнювало те, що в той час студенти в університеті Парижа вивчали теологію і були під захистом католицької церкви. Однак регентша Франції зажадала провчити розбишак. Міська варта знайшла групу студентів і вбила декількох. У відповідь вже викладачі почали вимагати від влади покарати міську поліцію, і, отримавши відмову, почали бунт. Це тривало два роки, поки не втрутився Папа Римський, що видав буллу "Мати всіх наук". У ній університету гарантувалася особиста папська захист, він звільнявся від місцевої світської і церковної влади.

2. Бунт через повітряної кулі

У число найбільш незвичайних бунтів в історії Європи увійшло подія за участю британського повітроплавця Генрі Коксвелла.У 1862 році він приїхав в місто Лестер (Великобританія) зі своїм найновішим повітряною кулею. Таке подія зібрала натовп в 50 тисяч чоловік. Вони буквально обліпили куля і вимагали, щоб Коксвелл негайно продемонстрував можливості свого "дітища". Люди, які купили квитки, щоб покататися на кулі, також виявляли нетерпіння. Сам повітроплавець марно просив жителів Лестера розступитися, боячись, що гондола, відірвавшись від землі, зачепить кого-небудь. Тим часом по натовпу поповзли чутки, що куля - це муляж, а справжній набагато більше. Переконавшись, що все його прохання марні, і почувши образи на свою адресу, Коксвелл почав спускати з кулі гарячий газ.

Це призвело роззяв в лють. Вони приступили до знищення повітряного судна, безжально керуємося тканину і знищивши гондолу. А Коксвелл лише дивом був врятований одним з небагатьох поліцейських, які охороняли захід. Згодом, засоромився своїх дій, городяни скинулися повітроплавцю на новий шар. Але пам'ять про один з найбільш незвичайних історичних бунтів залишилася.

1. Бунт проти лікарів в Нью-Йорку

Перше місце в списку найбільш незвичайних повстань в історії займають "антіврачебние" протести. В кінці 18-го століття в Нью-Йорку не було законів про те, як і де слід брати тіла для медичної студентської практики. Це не влаштовувало багатьох людей, тому що ідея різати трупи звучала досить моторошно для рядового громадянина. Пройшла чутка, що студенти крадуть трупи з кладовища. Страх і гнів з приводу цих чуток привели до подій 16 квітня 1788 року.

Є різні версії того, як почався бунт, але все історії обертаються навколо відрубаною руки і групи хлопчиків, що грають біля лікарні Нью-Йорка.За однією з версій, вони побачили руку, яка сушилася на вікні. За іншою версією, студент-медик махнув дітям відрубаною рукою з вікна. Один з хлопчиків дізнався в кінцівки руку своєї недавно померлої матері. Він побіг додому і розповів про побачене батькові. Чоловік пішов на цвинтар і, викопавши труну дружини, знайшов його порожнім. Він навів розлючений натовп в лікарню.

Увірвавшись до лікарні, люди виявили свіжі трупи і частини тіл чоловіків і жінок. Відчуваючи огиду і жах, городяни витягли знахідки на вулицю і підпалили їх.

Все співробітники лікарні був доставлені у в'язницю для їх власного захисту. На наступний ранок натовп почав вриватися в будинки лікарів в пошуках нових трупів для дослідів, але нічого не знайшла. Після цього група з 5000 чоловік, озброєних цеглою, камінням і палицями, вирушила до в'язниці і зажадала видати їм медиків. Поліцейські були змушені відкрити по натовпу вогонь. В результаті загинуло близько 20 осіб.

Після бунту був прийнятий закон про надання трупів злочинців для медичних досліджень.